Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Projektowanie stron WWW w Poznaniu na 2022

Spis treści:

Moda przemija, nie tylko ta na ubrania lub dekorację wnętrz. Ta sama zasada dotyczy trendów w projektowaniu stron internetowych. Gusta konsumentów stale się zmieniają, aby więc utrzymać i zdobywać nowych klientów, trzeba dostosować wygląd oraz funkcjonalności swojej strony do panującej mody. W 2022 roku, jeżeli firma nie posiada strony internetowej, trudniej ją znaleźć konsumentom, wiąże się to także ze spadkiem zainteresowania i zaufania w stosunku do przedsiębiorstwa. Z roku na rok moda się zmienia, a trendy w projektowaniu stron internetowych w 2022 roku to już zupełnie inna bajka, niż to co proponowała większość agencji jeszcze w 2021. Współczesny użytkownik stale oczekuje ulepszonych wersji Beta. W celu zwiększenia ruchu na stronie, trzeba odpowiadać wymaganiom klientów. Interesując się założeniem bądź poprawieniem swojej strony internetowej warto zapoznać się z najnowszymi trendami, które rządzą internetem.

Minimalizm

Minimalizm to od dawna zyskujący popularność trend panujący nie tylko na stronach internetowych, ale także w modzie, dekoracji wnętrz i wielu innych dziedzinach życia. Dlatego uważamy, że jest to niezwykle ważny faktor tworzenia nowoczesnych stron www. To co przyjemne dla oka konsumenta, od razu wydaje mu się bardziej wiarygodne. Oprócz tego minimalistyczne strony internetowe kojarzą się użytkownikowi z luksusowymi markami i produktami typu „premium”. Warto zdecydować się więc na budowę strony, która odpowiadać będzie stwierdzeniu, że mniej znaczy więcej.

Rozwijane, duże menu

Duże i funkcjonalne menu to, oczami konsumenta, znakomity atut strony. Ułatwia poruszanie się po stronie internetowej, a także atrakcyjnie wygląda. Trend ten dopiero co wchodzi, będzie więc królował w 2022 roku. Duże menu rozwijające się na całą stronę daje wiele możliwości jego projektowania i dodania wizualnego „smaczku”. Trend ten wywodzi się od sposobu projektowania aplikacji na telefony, to w aplikacjach mobilnych wysuwane menu zakrywa cały ekran telefonu, by ułatwić użytkownikowi posługiwanie się nim.

Asymetryczne motywy

Najnowsze trendy w web designie zrywają z nudą i monotonią, użytkownicy stron www nie chcą ciągle patrzeć na takie same strony internetowe, żądają nowości. Asymetryczne elementy wprowadzone na stronę im to oferują. Przykładami asymetrycznych motywów są postaci i obiekty wystające poza zdjęcia, nierówne ułożenie kolumn, nachodzące na siebie kolory i zakładki. Trend ten sprawia, że strona wydaje się bardziej luksusowa i ciekawsza. Użytkownik z automatu czuje, że przegląda treść o eleganckim i nowoczesnym wydźwięku.

Interaktywność

Zwykła, prosta strona WWW nie usatysfakcjonuje już konsumenta. Odwiedzający naszą stronę internetową powinien móc wejść z nią w interakcję. Nie ma co się bać dodatkowych efektów ulepszających odbiór, poruszających się, podświetlających. Użytkownik chce czuć, że ma wpływ na to co dzieje się na stronie. W nowych trendach chodzi o to żeby możliwie jak najbardziej zaciekawić, dać się zapamiętać i zyskać zaufanie. Interaktywne elementy wprowadzone na stronę pozwalają na dokonanie tego wszystkiego, ponieważ przykuwają one uwagę odwiedzającego i zapadają w jego pamięć. Daj się zapamiętać dzięki interaktywnej stronie internetowej zaopatrzonej w najnowsze trendy web design’u!

Animacje

W 2022 trendy w projektowaniu stron internetowych mocno skupiać się będą na animacji. Tak jak interaktywność, animacje dają użytkownikowi wrażenie jakby strona żyła. Nietuzinkowe animacje – poruszające się elementy, filmiki i zdjęcia – pozwalają na zaprojektowanie unikalnej strony internetowej odpowiadającej najnowszym trendom 2022. Jeśli chcemy się w nie wpisać i zwiększyć zainteresowanie naszą pracą, powinniśmy urozmaicać naszą stronę internetową subtelnymi animacjami polepszającymi odbiór strony.

Tryb nocny

Ustawianie ciemnego motywu na stronie internetowej to dość świeży trend. Zaczerpnięty został od aplikacji mobilnych. Tryb nocny sprawia, że użytkownik może bez problemu i bólu oczu przeglądać naszą stronę nawet w ciemnym pomieszczeniu. Tak zwany „tryb nocny” oznacza, że wszystkie elementy strony zmieniają barwy na ciemniejsze. Wiele nowych trendów 2022 wykształciło się na podstawie funkcjonalności urządzeń mobilnych, w końcu to z nich w dużej mierze korzystają teraz użytkownicy internetu. Warto więc spełniać oczekiwania potencjalnych konsumentów i iść z biegiem czasu.

Jaskrawe kolory

Rok 2022 w projektowaniu stron internetowych rysuje się wyraźnymi barwami. Na nowoczesnych stronach internetowych, nawet tych minimalistycznych, królują teraz wyraziste, wręcz jaskrawe kolory. Wszystko po to, aby odwiedzający stronę zapamiętał ją jak najdłużej. Nie trzeba decydować się od razu na pełną gamę neonowych barw. Wyraźny kolorystyczny akcent, odpowiednio wkomponowany w spójnie zgraną całość, wyróżni stronę internetową na tle pozostałych. Taki akcent kolorystyczny spełni dodatkową funkcję, jeżeli kojarzyć się będzie ze specyfiką oferowanych przez daną stronę dóbr lub usług, tudzież marki. Silniej wbije się w pamięć i na zasadzie skojarzeń kolorystycznych wywrze większe wrażenie na odbiorcy.

Scrollytelling

Scrollytelling to niezwykły, nowoczesny trend na miarę 2022 roku. Pojawienie się tego trendu uwydatnia fakt, że internet dla współczesnego społeczeństwa jest niesamowicie ważnym środkiem przekazu. Wymyślane są coraz to nowsze sposoby na wykorzystanie danego medium do powiedzenia tego, co chce się powiedzieć. Scrollytelling to nowy trend pozwalający na opowiedzenie swojej historii, przedstawienie produktu, usługi lub miejsca scrollując stronę w dół. Odwiedzający wchodzi na stronę i przewija w dół, w czasie jak przewija poznaje kolejne elementy spójnej opowieści. Scrollytelling to pomysł na niezwykle innowacyjną i ciekawą stronę lub podstronę, każdy użytkownik na pewno zostanie oczarowany tak nowatorskim sposobem przedstawienia, tego co chcemy mu zaoferować. Zwłaszcza, że niewiele stron WWW zdecydowało się jeszcze na scrollytelling.

Zobacz więcej

Skontaktuj się z nami