Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Ile kosztuje pozycjonowanie SEO w 2022r.

Spis treści:

Jeżeli czytasz ten artykuł to zdajesz sobie sprawę, że pozycjonowanie SEO stało się istotną częścią marketingu online. Jednak małe firmy często to zaniedbują – i tylko połowa z nich w ogóle uwzględnia to w swoim budżecie. Dlaczego? Cóż, prawdopodobnie dlatego, że wycena SEO może być skomplikowana. Nie ma znormalizowanych kosztów, więc agencje mogą w zasadzie pobierać różne opłaty.

Wiedząc, że Google ma 5,6mld wyszukań każdego dnia, a większość użytkowników zatrzymuje się na pierwszej stronie warto zainwestować w kampanie SEO, która poprawi ranking Twojej strony WWW i zwiększy rozpoznawalność marki w internecie.

W tym artykule znajdziesz informacje na temat kosztów związanych z SEO oraz tego czego powinieneś się spodziewać w danym budżecie i na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze agencji.

Różne modele rozliczeń pozycjonowania SEO

Istnieje cała masa agencji, które oferują swoje usługi związane z SEO i firm zajmujących się marketingiem online, które oferują różnorodne usługi dot. reklamy. Ich celem jest zwiększenie ruchu organicznego w Twojej witrynie poprzez optymalizację jej pozycji na stronach wyników wyszukiwania ( SERP ) poprzez analizę rynku, tworzenie treści i budowanie linków.

Zanim zdecydujesz się na usługę, dokładnie sprawdź, co zawiera każdy model cenowy SEO , ponieważ każda agencja będzie nieco inna.

Przyjrzyjmy się głównym wariantom rozliczeniowym pozycjonowania SEO :

1. Stawka godzinowa:

Jest to rodzaj rozliczenia głównie preferowany przez freelancerów lub niezależnych wykonawców oferujących usługi SEO mniejszym klientom. Z tej opcji rzadziej korzystają agencje lub firmy zajmujące się marketingiem internetowym.

Opłaty zależą od liczby godzin spędzonych na pracy nad każdym projektem. Średni koszt godzinowej pracy SEO wynosi od 100 do 250 zł za godzinę.

2. Abonament miesięczny:

Większe agencje SEO zwykle pobierają opłatę miesięczną. W tym modelu zapłacisz stałą cenę za utrzymanie usług agencji, która będzie prowadzić bieżące prace SEO na Twojej stronie internetowej.

Miesięczne pakiety SEO często zawierają określony zestaw usług, takich jak badanie słów kluczowych, badanie konkurencji, pisanie treści SEO, audyty techniczne, audyty content marketing, budowanie linków, cyfrowy PR, bieżące SEO i konsultacje techniczne, a także raportowanie i spostrzeżenia. Niektóre agencje umożliwiają również skonstruowanie niestandardowego planu z ustaloną miesięczną ceną.

Koszty miesięcznego honorarium wynoszą średnio ponad 2000 zł netto miesięcznie.

Co wchodzi w cenę pozycjonowania SEO?

Pozycjonowanie SEO to skomplikowany proces, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, które ciągle ulegają zmianie ze względu na aktualizacje algorytmów Google. Jeśli uważasz, że chodzi tylko o dodanie kilku słów kluczowych, pomyśl jeszcze raz!

1. Analiza firmy na rynku internetowym

Pierwszą częścią strategii SEO jest zastanowienie się, do kogo chcesz kierować swoje reklamy. Treści, które udostępniasz, muszą być trafne i użyteczne dla odbiorców oraz łatwe do wyszukania dla nowych użytkowników za pomocą wyszukiwarki.

Zapoznanie się z grupą docelową ma kluczowe znaczenie, dlatego faza badań na początkowym etapie powinna obejmować zebranie opinii, aby dowiedzieć się, czego użytkownicy chcą/oczekują od Twojej witryny. Będziesz także musiał przeprowadzić badania branżowe, aby poznać aktualne trendy i wyprzedzić konkurencję.

Chociaż niektóre z tych badań można przeprowadzić we własnym zakresie, jest to bardzo czasochłonne i wymaga zapoznania się z kilkoma narzędziami (często płatnymi).

2. Badania słów kluczowych i konkurencji

SEO wymaga również wielu czasochłonnych analiz dotyczących wybranych słów kluczowych . Bardzo ważne jest, aby Twoja witryna zawierała właściwe frazy— jeśli nie, nie pojawi się ona w wynikach wyszukiwania Google, a Ty stracisz cenny ruch.

Badanie słów kluczowych polega na zastanowieniu się, jak potencjalni klienci mogą szukać Twojej firmy, produktów czy usług. Ważne jest również, aby zidentyfikować bezpośrednich konkurentów i sprawdzić, które słowa kluczowe przyciągają ruch do ich witryn.

Planer słów kluczowych Google pozwala to zrobić za darmo, ale do bardziej wszechstronnych badań potrzebujesz płatnego narzędzia.

3. Optymalizacja strony internetowej

Kolejnym etapem jest wykorzystanie tych badań do optymalizacji struktury Twojej witryny. Oprócz tego, że strona powinna być przygotowana pod algorytm Google, musi być użyteczna dla odwiedzającego, a więc być przyjemna na oka (UX) i szybko się ładować.

Jeśli umiesz kodować, możesz sam sobie z tym poradzić, ale większość właścicieli firm korzysta z usług specjalistów SEO.

4. Tworzenie i optymalizacja wartościowych treści

Twoja witryna potrzebuje dużej ilości wysokiej jakości treści, aby spełnić wymogi algorytmów Google. Nowa, unikalna i zaktualizowana treść generuje wyższe rankingi i częstsze odwiedziny.
Być może masz w swoim zespole kilku świetnych pisarzy, ale nadążanie za produkcją i optymalizacją treści to praca na cały etat — oprócz wymyślania nowych pomysłów, warto odświeżać istniejące treści, aby upewnić się, że zawiera ona najnowsze słowa kluczowe i aktualne statystyki.

5. Budowanie strategii linków

Tworzenie strategii linków przychodzących polega na tym, że inne witryny internetowe łączą się z Twoją stroną WWW, generując ruch i informując Google, że jest ona warta polecania innym użytkownikom (dzięki czemu uzyskasz wyższą pozycję w rankingu). Możesz to zrobić za pomocą wartościowych treści, recenzji topowych influencerów czy linków partnerskich.

6. Raportowanie wyników

Nadążanie za najlepszymi praktykami Google Analytics jest konieczne, aby być na bieżąco z wydajnością witryny i konkurencją. Jest to kolejny aspekt SEO, który wymaga czasu i wysiłku, a także wiedzy technicznej. Najlepiej analizę danych pozostawić specjalistą w tej dziedzinie, którzy pomogą Ci w tworzeniu wartościowych linków zwrotnych bez naruszania wytycznych Google.

Pozycjonowanie SEO w 2022 roku - Cennik

Koszt pozycjonowania SEO zależy od wielu czynników. Przed ustaleniem ceny agencja z która podejmiesz współpracę przyjrzy się obecnej widoczności Twojej strony w bezpłatnych wynikach wyszukiwania, celach biznesowych na kolejne miesiące oraz przeanalizuje docelową grupę odbiorców.

Ceny zależą również od doświadczenia agencji SEO – tak jak w przypadku wielu innych rzeczy, dostajesz to, za co płacisz.

Pakiet SEO podstawowy

od

899

zł/msc

Pakiet SEO optymalny

od

1599

zł/msc

Pakiet SEO unlimited

od

2499

zł/msc

Dlaczego pozycjonowanie SEO tyle kosztuje?

Dobre SEO nie jest tanie. Ani też nie powinno — płacisz profesjonalistom za ich wiedzę i czas.
Im więcej zapłacisz, tym lepszą obsługę otrzymasz. Agencje SEO z wieloletnim doświadczeniem mogą pobierać wyższe opłaty, ponieważ osiągają wysokie wyniki. W naszych rękach firmy sukcesywnie zwiększają swój ruch organiczny w ciągu roku. Te cele są możliwe do zrealizowania, dzięki połączonemu wszystkich zabiegów SEO w jedną całość.

Nie oddawaj swojego SEO w ręce pozbawionej skrupułów firmy, która może zrujnować Twoje pozycje w rankingu i spowodować kary w Google. Zdecydowanie warto zatrudnić ekspertów, którzy wiedzą, co robią.

Ceny mogą się również różnić w zależności od branży. Niektóre są bardziej dostosowane do marketingu online niż inne, a jeśli jesteś częścią zatłoczonego, konkurencyjnego rynku, wymagana jest intensywniejsza praca SEO, aby się wyróżnić

Kiedy zatrudniasz agencję SEO , przyjrzy się wszystkim zabiegom, które wykonałeś wcześniej aby wypozycjonować swoją stronę. Jeśli nigdy nie poświęcałeś dużo uwagi SEO, agencja będzie musiała zacząć od zera – to samo dotyczy tworzenia i optymalizacji treści.

Im więcej potrzebujesz pomocy (np.: rozwiązywanie problemów technicznych, spam linków), tym więcej będziesz musiał zapłacić. Zależy to również od tego, co chcesz osiągnąć dzięki swojemu planowi SEO — jeśli masz wysokie ambicje, spodziewaj się, że zapłacisz dodatkowo, aby je spełnić.

Zwrot z inwestycji SEO

Zanim zatrudnisz agencję SEO, będziesz chciał poznać zwrot z inwestycji. Może być on trudny do zmierzenia, ponieważ chodzi o zyskanie widoczności, a nie kupowanie ruchu pomocą reklam typu „ płatność za kliknięcie” ( PPC ).

Pierwszą miarą jest koszt inwestycji. Następnie musisz śledzić i mierzyć wartość swoich konwersji. Google Analytics zapewnia współczynniki konwersji dla całego ruchu w Twojej witrynie i szacuje, ile przychodów jest generowanych z każdego kanału wyszukiwania.

Wzór na wyliczenie to: (Przychód – Koszt inwestycji) / Koszt inwestycji

Pamiętaj, że SEO nie zapewnia od razu zwiększonego ruchu lub przychodów — zajmie trochę czasu, zanim Twoja witryna wzrośnie dzięki SERP — więc przygotuj się na krótki okres inwestycji przy niewielkim zwrocie.

Czy warto pozycjonować stronę WWW w 2022 roku?

Ciągłe zmiany w algorytmach i SERP’ach Google sprawiają, że obecnie jest jeszcze więcej do analizowania, jeśli chcesz zostać numerem 1 w rankingu wszukiwania.

Google używa obecnie dodatkowych czynników do określania pozycji w rankingu, z aktualizacjami algorytmów takimi jak BERT wykorzystujących przetwarzanie języka naturalnego, aby lepiej zrozumieć kontekst słów kluczowych wpisywanych przez użytkownika w wyszukiwarkę Google. Jeśli zatrudnisz ekspertów SEO , ich zadaniem jest pilnowanie tych zmian – i maksymalizacja potencjału Twojej witryny. Google jest również mądrzejszy w odróżnianiu wysokiej jakości treści od spamu, więc w pełni zoptymalizowana witryna będzie działać znacznie lepiej.

Wyszukiwania organiczne odpowiadają za 53% całego ruchu w witrynie, a wzrost liczby wyszukiwań głosowych i sztucznej inteligencji daje więcej możliwości. Ponadto każdy ma smartfona, więc ludzie mogą w każdej chwili wyszukać Twoją firmę. Dlatego SEO jest nadal jedną z najpotężniejszych strategii osiągania długoterminowych wyników.

Zobacz więcej

pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie stron www w 2024

Spis treści W 2024 roku, pozycjonowanie stron internetowych (SEO) stało się bardziej złożone i dynamiczne niż kiedykolwiek wcześniej. Znaczące zmiany w algorytmach wyszukiwarek oraz rosnące

Zapytaj o wycenę pozycjonowania SEO

Skontaktuj się z nami