Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Cennik stron www

Ogólny zakres cen stworzenia strony internetowej mieści się w granicach od kilkuset do kilku dziesięciu tysięcy złotych. Dlaczego taka rozbieżność?

Porównując stronę internetową do auta. Na pytanie ‚ile kosztuje auto?’ – nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Z miejsca pojawia się szereg pytań: jaka marka, rocznik, przebieg, model? itp. Tak samo dzieje się w kontekście strony internetowej na jej cenę wpływa wiele czynników, m.in. funkcjonalności, czas potrzebny do jej wykonania, wygląd, poziom zaawansowania, a szczególnie profesjonalizm wykonawcy. Z tego powodu przed rozpoczęciem projektu powinniśmy spodziewać się mnóstwa pytań bądź prośby przesłania formularza, w którym odpowiesz na najistotniejsze kwestie dotyczące Twoich potrzeb.

Ile kosztuje strona WWW w formie wizytówki?

Strona wizytówka cechuje się tym, że zawiera podstawowe informacje dotyczące prowadzonego przez Ciebie biznesu, zazwyczaj mieści się to w kilku zakładkach np. strona główna, o nas, oferta, kontakt. Taka witryna jest trudna w edycji, każda zmiana na stronie będzie wymagała pewnych zdolności programistycznych. Jeżeli ich nie posiadasz będziesz potrzebował dodatkowo pomocy programisty.
Z tego powodu nie polecamy realizacji tego typu strony internetowej. Dodatkowo rzadkie edytowanie może mieć przełożenie na gorsze wyniki w SEO (pozycji w wyszukiwarce Google) w porównaniu do strony, na której treści są częściej aktualizowane tzn. prowadzony jest na nich na przykład blog. Ponadto jej koszta po czasie mogą wzrosnąć ze względu na konieczność opłacenia fachowca przy każdej wprowadzanej zmianie.

Koszt: ok. 900 – 1500 zł netto

Ile kosztuje strona WWW z CMS WordPress?

Coraz częściej Klienci decydują się zrezygnować z wizytówek na rzecz tworzenia strony www opartej o CMS WordPress, czyli takiej z panelem, gdzie można samemu edytować pewne treści na stronie. Taka witryna może mieć lepsze wyniki w wyszukiwarkach ze względu na jej częstsze aktualizacje oraz wtyczki wspomagające pozycjonowanie. Istnieje również możliwość prowadzenia na niej portfolio, bloga, bazy wiedzy, a także wprowadzania wielu innych zmian.

Koszt: ok. 1000 – 2500 zł/netto – przy niewielkiej stronie z kilkoma podstronami oraz blogiem.

Przy tworzeniu stron internetowych korzystamy z najnowszych technologi, dzięki czemu każdy projekt wyposażony jest w dodatkowe rozwiązania wspomagające proces pozycjonowania SEO oraz zabezpieczające przed wyłamaniem i utratą danych.

Koszt: od 3500 zł/netto – przy rozbudowanej stronie zoptymalizowanej pod proces pozycjonowania i zabezpieczonej przed nieprzewidzianymi atakami.

Ile kosztuje sklep internetowy?

Sklepy internetowe mogą się bardzo różnić między sobą i swoimi funkcjami, między innymi aplikacjami takimi jak dodatkowe moduły płatności, opcje samodzielnego wystawiania faktur. Mogą być także tworzone w przeróżnych technologiach.
Dla niewielkich sklepów z odpowiednią ilością produktów wykonanych w CMS WordPress z wtyczką WooCommerce która zawiera podstawowe metody płatności.
Koszt: ok. 2500 – 5000 zł netto
Bardziej rozbudowany sklep z dodatkowymi funkcjami, formami płatności.
Koszt: od 5000 zł netto

Ile kosztuje portal internetowy?

Kiedy rośnie liczba modułów na stronie to rośnie także koszt jej wykonania. W przypadku rozbudowanych serwisów jak np, różne portale ogłoszeniowe, porównywarki itd. należy mieć świadomość że cena będzie znacznie wyższa.
Koszt: zaczyna się od ok. 10.000 zł netto i może dojść nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, czasami nawet więcej

Jaki jest koszt utrzymania strony www?

Na roczny koszt utrzymania strony www składa się utrzymanie serwera (hosting) oraz abonament za domenę. Cena za utrzymanie tych dwóch rzeczy to koszt ok. 300zł rocznie.