Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Strony WordPress w 2022 roku – korzyści oraz trendy

Spis treści:

Jako największy CMS na świecie, WordPress to platforma, której nie trzeba przedstawiać. W tym wpisie przedstawiamy listę najważniejszych korzyści i trendów wynikających z korzystania z WordPressa, które warto znać.

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym twórcą stron internetowych, pozycjonerem, blogerem, właścicielem sklepu eCommerce, czy po prostu kimś, kto interesuje się WordPressem – poniższe statystyki i trendy z pewnością Ci się przydadzą.

Dlaczego warto skorzystać z CMS WordPress?

WordPress obsługuje prawie 40% witryn w Internecie

Według danych dostarczonych przez W3Techs 39,5% wszystkich stron internetowych jest obsługiwanych przez WordPress. Liczba ta wzrosła o 4,5% od 2020 roku. Chociaż większość ludzi myśli o WordPressie jako o platformie blogowej to obecnie oferuje ona o wiele więcej możliwości. Darmowy system zarządzania treścią obsługuje wszystkie rodzaje witryn internetowych, od prostych blogów hobbystycznych po witryny firmowe z listy fortune 500.

WordPress ma 64,1% udziału w rynku CMS

CMS to skrót od systemu zarządzania treścią. WordPress nie jest jedynym CMS, ale jest zdecydowanie najbardziej dominującym. Obsługuje 64,1% wszystkich witryn korzystających z systemu zarządzania treścią i posiada większościowy udział w rynku.

Jego najbliższy konkurent, Shopify, pozostaje daleko w tyle z marnym 3,2% udziałem w rynku. Pomimo tego, że Shopify jest dedykowanym rozwiązaniem eCommerce, a WordPress nie, WordPress nadal jest najpopularniejszym CMS eCommerce na rynku.

Inni konkurenci to platformy takie jak Wix, Squarespace i Joomla, ale żadna z nich nie ma więcej niż ułamek udziału w rynku WordPressa. Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie strony internetowe korzystają z systemu CMS. Około 38% buduje swoją stronę internetową od podstaw poprzez niestandardowe rozwiązania CMS.

Najnowsza wersja WordPressa została pobrana ponad 82 mln razy

WordPress był najszybciej rozwijającą się platformą CMS 11 lat z rzędu

Popularność WordPressa wciąż rośnie. Pomimo tego, że jest już najpopularniejszym CMS na rynku, od 2012 roku zajmuje również pierwsze miejsce wśród najszybciej rozwijających się CMS. Sugeruje to, że konkurenci WordPressa w tej dziedzinie robią niewiele, aby zakwestionować jego dominację na rynku.

Trendy WordPress na 2022r.

Wyszukiwanie Głosowe

Wyszukiwanie głosowe stało się popularnym trendem w branży eCommerce. Wielu użytkowników smartfonów przechodzi na wyszukiwanie głosowe zamiast wpisywać produkty i usługi, których szukają. Ważne jest, aby Twoja witryna WordPress była przyjazna dla wyszukiwania głosowego.

Inteligentne urządzenia głośnikowe, takie jak Google Home , Alexa , Apple HomePod i inne, od kilku lat zyskują na popularności. Podczas tworzenia witryny WordPress ważne jest zrozumienie zachowań użytkowników. Wejdź w buty potencjalnych odbiorców i wymyśl różne sposoby opanowania algorytmu wyszukiwania głosowego. Pisząc opisy produktów, należy mieć na uwadze, jakich terminów mogą używać użytkownicy szukając tych konkretnych produktów.

AR/VR

Rzeczywistość rozszerzona (AR) i rzeczywistość wirtualna (VR) to prawdziwe zmiany w branży eCommerce. Kupujący online wolą zobaczyć zwizualizowane produkty, które chcą kupić w Internecie. Na przykład sklep eCommerce, który oferuje wirtualne przebieralnie, osiągnąłby większą sprzedaż, ponieważ kupującym łatwiej byłoby podjać ostateczna decyzję.

Marka mebli IKEA wykorzystuje technologię AR, aby pomóc użytkownikom zwizualizować wygląd mebli w ich mieszkaniu. Wirtualne doświadczenia w sklepie lub całkowicie wirtualny sklep na nowo zdefiniują przyszłość branży detalicznej.

Chatboty

Wiele marek korzysta z chatbotów, aby poprawić wrażenia użytkownika i szybciej odpowiedzieć na zapytania klientów. Chatboty to szybki i przyjemny sposób obsługi zapytań klientów i oferowania użytkownikom odpowiednich informacji. Mogą być one również wykorzystywane do pomocy użytkownikom w poruszaniu się po witrynie i zbieraniu cennych informacji do analizy. Możesz skontaktować się agnecją interaktynwą Ad-Site lub skorzystać z kreatora chatbotów online, aby wygenerować więcej potencjalnych klientów i zwiększyć sprzedaż internetową.

Minimalistyczne Projekty

Minimalistyczne projekty stron internetowych zapewniają użytkownikom płynną nawigację. Zastosowanie płaskiej grafiki i białej przestrzeni zapewnia doskonałą użyteczność, a trend ten zyska na popularności w 2022 roku. Innymi słowy, minimalizm to styl projektowania, który koncentruje się na prostocie i pominięciu wszelkich nieistotnych elementów w obiekcie. Styl projektowania jest rodzajem reakcji na zbyt ozdobne i skomplikowane projekty. Istnieje wiele sposobów na tworzenie minimalistycznych projektów. Jednym z nich jest zmniejszenie liczby kolorów w projekcie. Dlatego unikaj używania zbyt wielu kolorów, a wpłynie to pozytywnie na odbiór strony przez użytkownika. Skontaktuj się z działem obsługi klienta Ad-Site i zapytaj o minimalistyczny projekt nowej strony WordPress

Strona WordPress z Ad-Site

Jako dobrze znany i popularny system zarządzania treścią, WordPress służy do tworzenia solidnych, szybkich i responsywnych stron internetowych dla firm każdej wielkości. Strona WWW WordPress to idealny wybór dla małych jak i dużych przedsiębiorstw.

Niezależnie od tego, czy planujesz zaprojektować stronę internetową od podstaw, czy tylko ją trochę odświeżyć, poszukaj najlepszej agencji interaktywnej budującej witryny w WordPress, która Ci pomoże. Tworzenie stron internetowych WordPress nie tylko pomaga uzyskać bogatą w funkcje stronę internetową, ale także zaoszczędzić wiele kosztów i wysiłku.

Ad-Site 2.0 to wiodąca firma deweloperska WordPress w Poznaniu, która specjalizuje się w tworzeniu przyjaznych dla użytkownika stron internetowych. Jesteśmy dobrze wyposażeni w najnowsze narzędzia i techniki do tworzenia gotowych na przyszłość witryn dla startupów, małych, średnich i dużych firm. Nasi doświadczeni programiści WordPress mogą pomóc Ci uzyskać doskonałe rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Zobacz więcej

CMS wordpress

Strony www na wordpress 2024 – nowe możliwości

WordPress, od lat cieszący się uznaniem jako jeden z czołowych systemów zarządzania treścią (CMS), nieustannie ewoluuje, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom cyfrowego świata. W 2024

Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Skontaktuj się z nami