Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Co musi znaleźć się na stronie internetowej szpitala?

Spis treści:

Dziś praktycznie każda instytucja użyteczności publicznej dysponuje własną stroną internetową. Jest to szczególnie istotne nie tylko ze względu na chęć dotarcia do jak największej liczby odbiorców. Dostęp do informacji o takich miejscach jak urząd czy placówka medyczna ma niebagatelne znaczenie, jako że wiąże się z niezwykle istotnymi aspektami życia dotyczącymi każdego z nas. Z tego powodu zwłaszcza strony WWW szpitali muszą posiadać konkretne cechy i funkcjonalności niezbędne dla ich efektywnego użytkowania. Jak zatem powinna wyglądać witryna szpitala?

Przede wszystkim intuicyjność

Jedną z najistotniejszych cech charakterystycznych, którą musi odznaczać się strona internetowa lecznicy jest jej przejrzystość i łatwość nawigowania. Dostęp do poszczególnych podstron i informacji powinien być intuicyjny, zwłaszcza w takich obszarach jak:

  • świadczone usługi,
  • ważne informacje dla pacjentów,
  • cennik,
  • kontakt.
 

Wszystkie powyższe sekcje są najczęściej odwiedzane przez użytkowników i mają dla nich największe znaczenie, a utrudniony dostęp lub słaba widoczność może bardzo negatywnie wpłynąć na opinię pacjentów o placówce. Zwłaszcza dane kontaktowe szpitala muszą być bardzo łatwe do odnalezienia, a najlepiej, jeśli są widoczne stale, niezależnie od podstrony, na przykład w nagłówku i/lub stopce. Mówiąc o przejrzystości, nie sposób nie podkreślić również konieczności zaimplementowania dodatkowych udogodnień dla pacjentów, jak zwiększanie czcionki lub kontrastu dla niedowidzących.

Responsywność to konieczność

Prawidłowe wykonanie i funkcjonowanie wersji mobilnej strony internetowej dotyczy każdej witryny obecnej w sieci, ale najistotniejsze staje się zwłaszcza w przypadku szpitali. Od jej niezawodności może bowiem zależeć ludzkie zdrowie, a nawet życie. W przypadku niebezpieczeństwa ludzie nie korzystają przecież w pierwszej kolejności z komputera, lecz kontaktują się z pogotowiem lub, co w omawianym przypadku szczególnie ważne, sprawdzają adres najbliższego szpitala w telefonie. Z tego względu bezbłędne funkcjonowanie wersji mobilnej strony placówki medycznej to absolutna konieczność. Wymaga to profesjonalnego podejścia i rzetelnej optymalizacji, a taką przeprowadzić mogą wyłącznie wyspecjalizowani pracownicy agencji interaktywnej, dlatego tworzenie i obsługa witryny lecznicy powinno się powierzyć właśnie w ich ręce.

Strona WWW szpitala – pozostałe elementy

Poza wymienionymi wyżej sekcjami strona internetowa szpitala powinna mieć także inne, nieodłączne dla niej elementy. Trzeba zawrzeć na przykład podstawowe dane zatrudnionych lekarzy oraz informacje o ich specjalizacjach. Z tym wiąże się inna podstrona, zawierająca podział administracyjny placówki, a więc jednostki i poradnie, z których pacjenci mogą skorzystać, jak również strukturę władz lecznicy. Nie wolno też zapomnieć o ewentualnych informacjach dodatkowych, wśród których można umieścić na przykład:

  • podstawowe informacje o szpitalu (historia, misja),
  • pozostałe usługi i udogodnienia, jak choćby porady pozabiegowe dla pacjentów czy choroby, w leczeniu których specjalizuje się dana placówka,
  • aktualności, jeśli taka kolumna jest prowadzona,
  • galeria.
 

Oprócz tego w widocznym miejscu warto też wymienić projekty realizowane przez lecznicę, podpisane kontrakty i posiadane certyfikaty. Tylko strona zawierająca kompletne i rzetelne informacje może przyczynić się do zwiększenia zaufania pacjenta do szpitala.

Usługi elektroniczne

Coraz powszechniejsze stają się usługi świadczone przez szpitale na odległość. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla pacjentów, gdyż pozwala im korzystać z oferty placówki bez wychodzenia z domu. Wśród tego rodzaju udogodnień można wymienić choćby odbieranie wyników badań przez Internet. Dodatkowo do powszechnego użytku weszły już również e-recepty oraz e-zwolnienia, dlatego zaimplementowanie na stronie internetowej szpitala tego rodzaju funkcjonalności właściwie już teraz staje się koniecznością. Wraz z rozwojem technologicznym wachlarz usług zdalnych będzie się poszerzał, dlatego obsługą witryny powinna zajmować się profesjonalna agencja interaktywna.

Strona WWW placówki medycznej musi funkcjonować doskonale i być tak zaprojektowana, by w krótkim czasie umożliwić użytkownikowi dostęp do wszystkich niezbędnych informacji. Oczywiście każda witryna internetowa powinna odznaczać się powyższymi cechami, ale w przypadku szpitali ma to znacznie większe znaczenie, bo stawka jest wyraźnie wyższa. Nie chodzi wyłącznie o komfort użytkowania, ale również błyskawiczne odnalezienie przez pacjenta potrzebnych mu danych, od których może zależeć jego zdrowie.

Zobacz więcej

CMS wordpress

Strony www na wordpress 2024 – nowe możliwości

Spis treści WordPress, od lat cieszący się uznaniem jako jeden z czołowych systemów zarządzania treścią (CMS), nieustannie ewoluuje, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom cyfrowego świata.

CMS WordPress – porady

Trendy w projektowaniu stron 2024

Spis treści Minimalizm i prostota: W 2024 roku, kiedy użytkownicy są zalewani informacjami z różnych źródeł, minimalizm w projektowaniu stron internetowych staje się kluczem do

Skontaktuj się z nami