strony www, wordpress, pozycjonowanie Ad-Site

Telemedycyna – przyszłość stron internetowych w branży medycznej

Spis treści:

Jeszcze niedawno diagnozowanie chorób bez konieczności wizyty w gabinecie lekarskim wydawało się wizją dalekiej przyszłości rodem z kina science fiction. Dziś, choć diagnostyką nie zajmują się jeszcze inteligentne roboty, a przynajmniej nie na szeroką skalę, upowszechniają się konsultacje z lekarzem bez wychodzenia z domu. Telemedycyna, bo o niej mowa, staje się coraz popularniejsza, a dzięki postępującej cyfryzacji będzie jeszcze zyskiwać na znaczeniu. Szpitale i przychodnie powinny więc zacząć poważnie rozważać dodanie takiej usługi do swojej oferty i zaimplementowanie potrzebnych rozwiązań na stronach internetowych.

Czym jest telemedycyna?

Cechą konstytutywną usług telemedycznych jest ich wykonywanie na odległość. Rodzaje takich świadczeń są różne, ale do najpowszechniejszych należą między innymi:

  • konsultacje telemedyczne,
  • zdalna opieka nad ciężko chorymi,
  • monitorowanie stanu zdrowia pacjenta,
  • rehabilitacja prowadzona na odległość.
 

Widać zatem, że w zakres telemedycyny wchodzą głównie podstawowe elementy opieki zdrowotnej, skomplikowane i poważniejsze świadczenia wciąż bowiem wymagają bezpośredniego kontaktu ze specjalistą. Tym niemniej korzystanie z usług telemedycznych nie tylko zwiększa wygodę pacjentów, lecz także usprawnia funkcjonowanie całej placówki medycznej, przenosząc część dokumentów do sieci bądź skracając kolejki. Telemedycyna może okazać się szczególnie użytecznym rozwiązaniem dla osób starszych, dla których udanie się na wizytę do lekarza specjalisty często bywa niezwykle trudne albo wręcz nieosiągalne.

Dlaczego usługi telemedyczne są coraz popularniejsze?

Rosnące znaczenie telemedycyny nie jest wyłącznie wynikiem rozwoju technologicznego i cywilizacyjnego społeczeństwa czy zwiększonego przywiązania Polaków do urządzeń elektronicznych. Ministerstwo Zdrowia planuje bowiem wprowadzenie na szeroką skalę złożonych systemów informatycznych, wśród których znajdują się również usługi telemedyczne. Już dziś do powszechnego użytku weszły e-recepty i e-zwolnienia, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Całość przedsięwzięcia nosi nazwę Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych (P1) i w założeniu ma zauważalnie polepszyć jakość opieki zdrowotnej w Polsce, obejmując bardzo szerokie spektrum świadczeń i ułatwiając pacjentom dostęp do nich. W związku z tym Ministerstwo przeznacza kolejne fundusze na zrealizowanie Platformy, co umożliwi ową cyfryzację.

Jakie rozwiązania powinny pojawić się na stronach internetowych?

Finansowe wsparcie Rządu pozwoli na wdrożenie usług telemedycznych na szeroką skalę, dlatego zarówno szpitale, jak i mniejsze przychodnie będą mogły pozwolić sobie na takie usprawnienia, korzystając z pomocy agencji interaktywnej. Przede wszystkim witryny placówek medycznych powinny umożliwić swoim pacjentom kontakt z poszczególnymi specjalistami za pośrednictwem komunikatorów wideo. Ponadto konieczne będzie wprowadzenie udogodnienia w postaci pobierania wyników badań ze strony WWW przez chorych, a także przeniesienie dokumentacji medycznej na serwer witryny, by były łatwo dostępne dla lekarzy. Do bardzo istotnych rozwiązań z zakresu telemedycyny należy też prowadzenie elektronicznej karty pacjenta, do której ten będzie miał w każdej chwili dostęp.

Z czasem usługi telemedyczne staną się powszechne, dlatego też zaimplementowanie odpowiednich rozwiązań na stronach internetowych szpitali, przychodni i gabinetów lekarskich już dziś pozwoli skutecznie odpowiedzieć na bieżące potrzeby pacjentów. Wyniki badań, przepisane leki, diagnostyka — to wszystko wkrótce stanie się częścią Internetu, polepszając zarówno jakość opieki medycznej w Polsce, jak i komfort korzystania z niej.

Zobacz więcej

CMS wordpress

Strony www na wordpress 2024 – nowe możliwości

Spis treści WordPress, od lat cieszący się uznaniem jako jeden z czołowych systemów zarządzania treścią (CMS), nieustannie ewoluuje, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom cyfrowego świata.

CMS WordPress – porady

Trendy w projektowaniu stron 2024

Spis treści Minimalizm i prostota: W 2024 roku, kiedy użytkownicy są zalewani informacjami z różnych źródeł, minimalizm w projektowaniu stron internetowych staje się kluczem do

Skontaktuj się z nami