Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Tworzenie stron internetowych typu OnePage na WordPress – Poznań

Spis treści:

One Page jest sama nazwa wskazuję jest witryną internetową złożoną z jednej strony. Takie rozwiązanie cieszy się coraz większa popularnością wśród internautów. Dlaczego? Strony One Page prezentują się bardzo stylowo i oryginalnie. Dodatkowym plusem jest fakt, że ładują się o wiele szybciej. Co sprawia czy będzie to dobry wybór pod względem funkcjonalności?

Co to jest Onepage?

Tradycyjna strona internetowa zbudowana jest ze strony głównej oraz kilku dodatkowych zakładek (o nas, oferta, kontakt itp. ) Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku One Page, która jest stworzona tylko z jednej strony. Zawiera ona wszystkie niezbędne informację oraz menu odsyłające do odpowiednich sekcji. Przykład strony wykonanej w formie One Page znajduję się TUTAJ

Internauta znajdując się na stronie WWW typu One Page jest w stanie szybciej dotrzeć do konkretnych informacji wybierając odpowiednią zakładkę w MENU. Po kliknięciu zamiast przenosić nas do konkretnej podstrony, odsyła użytkownika do wybranego miejsca, gdzie znajdują się informację, których szuka. Drugim rozwiązaniem jest po prostu przewijanie strony w dół i zapoznanie się z całością strony.

One Page powstały przede wszystkim z myślą o urządzeniach mobilnych. Każdy z nas miał okazję przeglądać strony internetowe w smarfonie i wiemy jak męczące może być przechodzenie między kolejnymi zakładkami. Przy One Page internauta może łatwo i co najważniejsze szybko znaleźć informację, których szuka. Z biegiem czasu stało się to coraz bardziej popularne rozwiązanie i obecnie stosuję się je także z myślą o użytkownikach desktopowych ( komputer, laptop)

Dla kogo jest przeznaczony Onepage?

Zdanie na temat tego czy One Page jest dobrym wyborem dla strony firmowej jest podzielone miedzy programistami a marketingowcami od dawna. Niewątpliwie nie sprawdzi się ona w przypadku gdy firma ma dużo informacji do udostępnienia na swojej stronie. Takie rozwiązanie byłoby niekomfortowe, mało czytelne dla użytkownika. Wtedy warto zainwestować w rozbudowany serwis, gdzie na poszczególnych podstronach zostaną zawarte konkretne informację.

One Page jest najlepszym rozwiązaniem dla strony wizytówkowej. O rodzajach stron WWW pisaliśmy w artykule znajdującym się TUTAJ. Możemy wtedy umieścić tam najbardziej potrzebne informację dotyczące firmy. Taka witryna jest bardzo czytelna i szybko się ładuje (nie ma potrzeby ładowania kolejnych zakładek).

Onepage na WordPress a pozycjonowanie SEO

Jeśli chodzi o kwestie pozycjonowania to w tym przypadku wszyscy specjaliści powiązani z branża są zgodni. W związku z tym, że posiadają one o wiele mniej treści ich reklama jest o wiele trudniejsza niż w przypadku tradycyjnej strony internetowej. Niewielka ilość tekstów znacznie ogranicza możliwość dostosowania jej w tej sposób, aby odpowiadała na wiele zapytań, zadawanych przez użytkowników.

Jednak nie jest tak źle jak to wygląda. Trudności, której wyżej opisaliśmy nie oznaczają, że pozycjonowanie One Page mija się z celem. Jeśli strona została stworzona według wytycznych, podzielona na odpowiednie sekcje, odpowiednio zatytułowana i podpisana – pozycjonowanie SEO jest możliwe.

Oprócz tego warto zadbać o wartościowe linki. Należy również zwrócić uwagę na teksty jakie na niej zamieścimy. W związku z tym, że mamy mało miejsca powinna być ona jeszcze bardziej przemyślana. Treść powinna być uzupełniona w słowa kluczowe, które są najważniejsze dla danej branży.

Chcesz wiedzieć z jakim kosztem należy mierzyć się z tego typu stroną sprawdź CENNIK

Podsumowanie

Strona Internetowa typu One Page to ciekawy zamiennik klasycznych stron WWW. Najlepiej swoją rolę pełnią w przypadku małych lub średnich firm. Zaprojektowana według wytycznych i pozycjonowana w odpowiedni sposób może przynieść wiele korzyści dla biznesu.

Więcej na temat oferty dot stron na wordpressie znajdziesz TUTAJ.

Zobacz więcej

CMS WordPress – porady

Czym jest responsywność strony internetowej ?

Spis treści Responsywność w kontekście stron internetowych odnosi się do zdolności witryny do automatycznego dostosowywania się do rozmiaru ekranu oraz orientacji urządzenia, z którego jest

Skontaktuj się z nami