Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Strony internetowe WordPress – rodzaje

Spis treści:

Czy strony www tworzone w systemie wordpress to jedynie blogi lub osobiste portfolio? Na pewno nie! Sprawdźmy jakie możliwości daje nam ten CMS.

WordPress jest niewątpliwie najczęściej wybieranym systemem zarządzania treścią CMS. Używany jest do kreowania stron internetowych, sklepów internetowych, blogów itp. Jego obsługi jesteś w stanie nauczyć się nawet w przeciągu kilku dni gdyż ze względu na swoją popularność powstało wiele poradników na ten temat. Z wordpressem możesz stworzyć praktycznie każdy rodzaj strony internetowej. Oczywiście jeżeli posiadasz podstawy wiedzy programistycznej. Jeżeli dysponujesz właśnie taką wiedzą, jesteś gotowy do rozpoczęcia biznesu w internecie. WordPress oferuje tysiące darmowych oraz płatnych motywów i wtyczek, przygotowanych specjalnie po to aby osiągnąć zamierzony wygląd jak również funkcjonalność.W tym artykule przedstawię, jakiego rodzaju witryny można stworzyć dzięki CMS WordPress oraz wtyczek, które możesz zainstalować, w wielu przypadkach zupełnie za darmo.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się z jakimi kosztami należy mierzyć się tworząc poniżej opisane formy sprawdź “strony na wordpress

Osobiste blogi

Pierwotnym przeznaczeniem WordPressa było stworzenie platformy pod blogi osobiste. Za sprawą swojej popularności, prostoty oraz nieograniczonych możliwości stał się najpopularniejszą platformą.

Jeżeli chcesz przedstawić światu swoje pasje, pochwalić się podróżami, osiągnięciami lub po prostu przekazywać wiedzę z jakiegokolwiek zakresu. WordPress umożliwi Ci to wraz ze wszystkimi funkcjami. Warto również zastanowić się w tym momencie do jakiego poziomu chcemy dojść aby wybrać najbardziej optymalne rozwiązanie zastanawiając się pomiędzy platformą blogową a własnym hostingiem.

Strony dla firm

Dzięki rozwojowi systemu CMS WordPress możesz kreować nie tylko prywatne blogi, lecz także strony www dla małych oraz dużych firm. Dlaczego warto wybrać WordPressa podczas zakładania własnej firmowej strony? Poniżej przedstawię kilka przykładów:

  • bezpieczeństwo
  • łatwość obsługi
  • możliwość darmowych oraz płatnych rozwiązań
  • przyjaciel stron pod urządzenia mobline
  • łatwość dostosowania pod kątem pozycjonowania
  • intuicyjny panel zarządzania treścią
  • rozbudowane rozwiązania e-commerce
  • nieograniczone możliwość designu
 

Widać więc, że powodów dla, których powinniśmy posiadać stronę na wordpressie jest naprawdę wiele.

Portale społecznościowe

Portale społecznościowe są w tym momencie tak popularne, że używa ich prawie każdy kto posiada dostęp do internetu. Stworzenie witryny tak rozbudowanej jak Facebook jest w zasadzie niemożliwe, natomiast WordPress posiada przydatne rozwiązania, dzięki którym zbudowanie małego, bezpiecznego serwisu społecznościowego jest jak najbardziej możliwe. Jeżeli jesteś zainteresowany taką stroną internetową, koniecznie odwiedź witrynę społeczności BuddyPress.

Fora dyskusyjne

Fora dyskusyjne nie są w zasadzie żadną nowością, jak również istnieje wiele systemów dzięki, którym stworzenie takiego forum jest bardzo proste, wordpress jest jednym z nich.

Wystarczy stworzyć odpowiadający nam wygląd strony a następnie pobrać wtyczki i je dostosować. Natomiast nie rekomenduje tego typu rozwiązań przy tworzeniu forum.

E-commerce

WordPress jak wcześniej zostało już wspomniane był kojarzony zawsze właśnie z tworzeniem blogów. Natomiast wraz z upływem czasu, rozwojem wtyczek zaczął się przekształcać do tego stopnia iż możemy zrobić z niego nawet sklep internetowy. Co ciekawe dzieje się to za pomocą potężnej wtyczki woocommerce, której funkcjonalność jest naprawdę ogromna. Dowolne ilości produktów czy form płatności to dopiero początek.

Katalog np. ofert pracy

Jeżeli masz w planach stworzenie serwisu ogłoszeniowego z ofertami pracy, to w tym przypadku także możesz użyć do tego WordPressa. WP Job Manager to darmowa wtyczka, która pozwala na zarządzanie ofertami pracy. Użytkownicy Twojej strony będą mieli możliwość bezpośredniego dodania własnych ofert pracy. Dzięki łatwej konfiguracji wtyczka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Istnieje także możliwość tworzenia innego rodzaju serwisów ogłoszeniowych

Galerie zdjęć, portfolio

WordPress jest bardzo przyjemnym narzędziem do tworzenia własnego portfolio. Nie ważne czy jesteś fotografem, grafikiem czy innego rodzaju artystą w wordpressie będziesz mógł zaprezentować swoje prace w dowolny, wymarzony sposób. Każdy kto tworzy wie jak istotne jest odpowiednie przedstawienie własnego produktu. Warto w tym momencie skorzystać z wtyczek dzięki, którym edycja zdjęć będzie jeszcze łatwiejsza. Istnieją darmowe oraz płatne rozwiązania

Landing page

WordPress umożliwia także tworzenie profesjonalnych stron lądowania. Każdy kto chce dostać się z bezpośrednią ofertą do osób zainteresowanych  ma taką możliwość właśnie za sprawa najbardziej popularnego systemu CMS na świecie. Więcej na temat stron lądowania przeczytacie w oddzielnym artykule.

Kursy internetowe

Na świecie powstało wiele stron internetowych za pośrednictwem, których ludzie sprzedają swoją  wiedzę w postaci ebooków, podcastów, filmów.

LifterLMS to ciekawe narzędzie do tworzenia oraz sprzedaży kursów online, dostarcza ono wielu możliwości. Dane analityczne, reponsywność, i kupony to dopiero początek.

Warto tu powiedzieć także o wtyczce CoursePress, dzięki niej będziesz mógł uczyć przez internet. Plugin oferuje także możliwość tworzenia kursów edukacyjnych z elementami quizu, dźwięków czy też video.

Strony internetowe z WordPress – podsumowanie

Dzięki systemowi zarządzania treścią wordpress można stworzyć praktycznie każdy rodzaj strony internetowej. Zaczynając od mikroblogów przez strony firmowe na potężnych sklepach i portalach społecznościowych kończąc. Co ciekawe przygotowanie niezbyt zaawansowanej strony nie wymaga od nas praktycznie żadnej wiedzy programistycznej.

Mam nadzieję że widzisz teraz jak ciekawym narzędziem jest platforma wordpress jak również jej wtyczki i że zaczniesz się z nim zaprzyjaźniać już od dziś.

Zobacz więcej

Skontaktuj się z nami