Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Strony internetowe WordPress – możliwości

Spis treści:

Jeszcze kilka lat temu CMS WordPress używało się tylko do tworzenia blogów albo własnych portfolio. Z biegiem czasu trend ten zmienił się o 180 stopni i dzisiaj na tej platformie można zbudować praktycznie dowolną stronę internetową.

WordPress jest najbardziej popularnym Systemem Zarządzania Treścią jaki powstał. Wykorzystuje się go przy tworzeniu stron WWWsklepów internetowych czy Blogów. Jego mocną stroną jest łatwa obsługa z poziomu panelu administratora, dzięki czemu w kilka godzin można się nauczyć jego obsługi.

WordPress oferuję całą masę darmowych jak i płatnych motywów czy wtyczek, dzięki którym możemy stworzyć daną funkcjonalność czy uzyskać pożądany wygląd strony.

Dzisiaj pokażemy Wam jakie rodzaje stron internetowych jesteśmy w stanie stworzyć w oparciu o WordPress oraz odpowiednie plugin’y.

RODZAJE STRON INTERNETOWYCH NA WORDPRESS

Blog

Blog to było pierwsze założenie WordPress’a. Do tego miał być przeznaczony ten system CMS. Tylko dzięki swojej rosnącej popularności grono programistów zaczęło tworzyć kolejne motywy i wtyczki, które go rozbudowały.

Możliwość założenia bloga zupełnie za darmo oferuje portal WordPress.com. Niestety nie daje on pełnej kontroli nad swoim serwisem. Jeżeli chcemy mieć całkowity dostęp trzeba liczyć się z kosztami hostingu, wykupieniem domeny oraz ewentualnym wydatkiem na płatne motywy czy wtyczki (można je znaleźć na WordPress.org) .

Strona biznesowa firmy

Dzięki wielu dodatkowym funkcjom jakie oferuję WordPress możemy stworzyć strony dla małych, średnich i dużych firm. Wiąże się to z wieloma dodatkowymi korzyściami takimi jak:

  • łatwość w obsłudze
  • darmowy
  • mobile friendly (dostosowany do urządzeń mobilnych)
  • wiele funkcjonalności przy tworzeniu sklepów
  • częste aktualizacje
  • bezpieczny
 

Jak widać zalet posiadania strony WWW swojej firmy opartej na WordPress jest sporo.

Sklepy internetowe

Jeszcze kilka lat temu nic nie zapowiadało tego, że WordPress będzie miał możliwość zbudowania własnego sklepu. Stało się to za sprawą wtyczki WooCommerce , która przekształci zwykła stronę w potężny sklep online

Forum dyskusyjne

Oczywiście fora były prawie od początku istnienia internetu. Od tego czasu powstało jednak wiele możliwości rozbudowy oraz dodania nowych funkcjonalności.

Jeżeli posiadasz już stronę opartą o system CMS WordPress i zastanawiasz się nad rozbudową portalu o zakładkę Forum to polecamy wtyczkę bbPress . Z nią stworzenie takiej podstrony będzie o wiele łatwiejsze i niewątpliwie przyczyni się do większej liczby odwiedzin na stronie.

Portale ogłoszeniowe

Serwisy ogłoszeniowe cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Korzystają z nich miliony ludzi na całym świecie. Mimo, że stworzenie portalu takiego jak Gratka czy OLX będzie raczej niemożliwe to jednak WordPress posiada pewne rozwiązania, dzięki którym stworzymy mniejszy serwis ale równie skuteczny.

Zachęcamy do zapoznania się z wtyczka ClassiPress. Dzięki niej dodawanie nowych ogłoszeń będzie proste, szybkie i przyjemne.

Encyklopedia online

Zastanawiasz się nad stworzeniem strony podobnej do Wikipedii?  Teraz jest to możliwe dzięki rozszerzeniu zwanym Encyklopedia Lite . Z tą wtyczką bardzo szybko zbudujesz własną bazę wiedzy.

Portofilio

Ten rodzaj stron internetowych został od jakiegoś czasu zarezerwowany dla ludzi z branży fotograficznej, modowej lub związanej ze sztuką. Jeżeli pracujesz w tych zawodach WordPress jest rozwiązaniem, którego szukasz.

Oprócz Blogów najbardziej popularnym rozwiązaniem przy tworzeniu witryn z rozbudowanymi galeriami był własnie WordPress. Od momentu jego powstania zostało stworzonych masę wtyczek, ułatwiających budowę i edycję własnego portfolio.

Wszystkie wtyczki związane z budową galerii znajdziesz TUTAJ

Sklepy dropshipping'owe

Na chwilę obecną WordPress posiada już rozwiązania dzięki, którym możemy sprzedawać produkty będąc członkiem jakiegoś programu partnerskiego. Strony WWW oparte o system CMS WordPress umożliwiają np. sprzedaż produktów znajdujących się w obrębie sklepu Amazon.

Strony z Webinar'ami

Coraz częściej możemy spotkać strony internetowe, które oferują sprzedaż kursów online ( np. Udemy ). Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś Ty mógł/a sprzedawać własne szkolenia. Dzięki WordPress w atrakcyjny sposób zaprezentujesz swoje kursy czy książki potencjalnym klientom.

Do stworzenia takiego portalu warto wykorzystać wtyczkę LifterLMS oraz CoursePress. One sprawią będziesz miał/a wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do stworzenia takiej strony WWW. Wtyczki oferują możliwość stworzenia szkoleń w formie quizów, wideo czy nagrania audio.

Podsumowanie

Jak sami widzicie WordPress daje w zasadzie nieograniczone możliwości. Jest narzędziem kompletnym do stworzenia strony internetowej. Sprawia, że ich obsługa jest znacznie prostsza i zajmuje o wiele mniej czasu.

Z roku na rok powstaje coraz więcej stron WWW opartych o ten system CMS i nic nie zapowiada, żeby ten trend miał się w najbliższych latach zmienić.

Jeżeli zastanawiasz się nad stworzeniem własnej strony w oparciu o ten WordPress nie czekaj. Zadzwoń lub wyślij nam wiadomość.

Zobacz więcej

CMS WordPress – porady

Czym jest responsywność strony internetowej ?

Spis treści Responsywność w kontekście stron internetowych odnosi się do zdolności witryny do automatycznego dostosowywania się do rozmiaru ekranu oraz orientacji urządzenia, z którego jest

Skontaktuj się z nami