strony www, wordpress, pozycjonowanie Ad-Site

Strona WWW na WordPress – lepiej zrobić samemu czy zlecić Agencji Interaktywnej?

Spis treści:

W internecie znaleźć można coraz więcej kreatorów stron internetowych  gdzie można samemu, bez umiejętności programowania stworzyć taką witrynę. Jest to rozwiązanie darmowe i jedyną inwestycją będzie poświęcony czas na przygotowanie takiego projektu. Czy w takim razie warto korzystać z usług Agencji, które na co dzień zajmują się programowaniem witryn WWW? Czy strona na kreatorze online będzie działała na tych samych zasadach co stworzona od podstaw?

Aby w pełni odpowiedzieć na to pytanie należy zadać sobie pytanie: jaki cel miałaby spełniać  strona internetowa? Czy ma ona sprzedawać czy być tylko wizytówką informującą o działalności firmy? Jaki budżet jesteś w stanie przeznaczyć na taką inwestycję oraz ile czasu jesteś w stanie poświecić na jej zaprojektowanie?

Kreator stron WWW vs specjalista WordPress

Atutem kreatorów stron jest to, że nie wymagają od nas praktycznie żadnej wiedzy programistycznej. Umożliwiają stworzenie projektu od podstaw krok po kroku, a dzięki swojej prostocie w obsłudze stronę tworzy się ją na zasadzie dag & drop co znacznie przyspiesza pracę.

Z reguły takie rozwiązania są darmowe jednak aby utrzymać stronę na serwerze należy zdeklarować się do stałej rocznej bądź miesięcznej opłaty. W ramach tych pieniędzy otrzymasz adres domeny oraz skrzynkę mailową. W zależności na jakie narzędzie się zdecydujesz otrzymasz różne oferty.

Kreatory stron WWW, które są w pełni darmowe przeważnie zawierają subdomeny w domenie co powoduje spadek atrakcyjności strony oraz całego adresu internetowego. Darmowe narzędzie będzie zawierało mniejszą liczbę dostępnych szablonów oraz motywów. Niekiedy adres e-mail będzie narzucony z góry co w przyszłości może okazać się niekorzystne.

Z drugiej jednak strony pracę nad stworzeniem nowej strony WWW można zlecić odpowiedniej agencji interaktywnej. Naszym klientom proponujemy witryny oparte o system CMS WordPress ponieważ jest to obecnie najlepszy System Zarządzania Treścią. Oprócz łatwej edycji posiada całą masę funkcjonalności oraz aktualizacji, dzięki czemu strona zawsze nadąża za nowymi trendami. Jest to niewątpliwie plusem ponieważ bez tego strona może powodować szereg błędów, a także problemy z bezpieczeństwem. WordPress oferuję bogatą ofertę motywów (można je znaleźć np.: TUTAJ) jednak proponujemy stworzenie takiego szablonu od podstaw. Dzięki temu mamy pewność, że nowa strona będzie unikalna, niepowtarzalna. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat stron na wordpressie zajrzyj TUTAJ

Koszt stworzenia strony WWW

Przeważnie koszt stworzenia strony WWW opartej o system CMS WordPress zaczyna się od 1200 zł. Dodatkowo dochodzi opłata za utrzymanie serwera oraz domenę. Za tą usługę należy spodziewać się rocznej opłaty ok 200 zł.

Abonament w przypadku kreatora stron internetowy to koszt rzędu 700-800 zł rocznie. Cena obejmuje wykupienie miesiąca na serwerze hostingowym wraz z opłaceniem domeny.

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że strona stworzona przy pomocy kreatora będzie korzystniejszym rozwiązaniem, jednak patrząc z dalszej perspektywy jest to nieopłacalne. Dlaczego? Stronę oparta o CMS WordPress możemy cały czas modernizować, udoskonalać. Natomiast w przypadku kreatorów strona ,która została raz zrobiona nie ma możliwości zmiany szablonu czy motywu. Dokładny cennik stron tworzonych na wordpressie znajdziesz TUTAJ

Przenoszenie strony internetowej

Czasem może się zdarzyć sytuacja, w której klient nie jest zadowolony z obecnej obsługi, bądź koszty związane z utrzymaniem strony internetowej są zbyt duże. W przypadku WordPress nie ma żadnego problemu z przeniesieniem strony na nowy serwer. Taki import plików odbywa się bez utraty jakichkolwiek danych ze strony, a także nie ma mowy o przerwie w jej działaniu dłuższym niż kilkanaście minut. Stronę możemy przenieść samemu za pomocą wtyczek kompatybilnych z WordPress.

Jeżeli chodzi o kreatory nie wygląda to już tak różowo. Przeniesienie danych często jest niemożliwe ponieważ witrynę zbudowaliśmy za pomocą konkretnego narzędzia, które jest kompatybilne tylko i wyłącznie z infrastrukturą twórcy. Jeżeli jednak jesteśmy zmuszeni do zmiany serwera pozostaje nam tylko zbudowanie strony od nowa.

Podsumowanie

Kreatory stron WWW są łatwe w obsłudze ale mają też swoje minusy. Jeżeli masz sporo wolnego czasu, zależy Ci tylko na stronie wizytówkowej, która nie będzie reklamowana ani zbyt często aktualizowana wybór kreatora może być dobrym rozwiązaniem.

Jeżeli jednak interesuje Cie stworzenie strony internetowej, która będzie dla Ciebie zarabiać, da swobodę w działaniu i planowaniu kolejnych strategii marketingowych, a także umożliwi dostosowanie najnowszych funkcjonalności dopasowanych do Twoich potrzeb – nie czekaj!

Zobacz więcej

CMS WordPress – porady

Blog w 2024 roku: ewolucja i przyszłość

Nowa era blogowania W 2024 roku blogowanie przechodzi przez kolejną falę transformacji, napędzaną zarówno przez rozwój technologiczny, jak i zmieniające się oczekiwania użytkowników. Blogi, które

CMS WordPress – porady

Sklep internetowy 2024 – Co powinien zawierać?

W 2024 roku dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce stawia przed właścicielami sklepów internetowych nowe wyzwania. Klienci są coraz bardziej wymagający, a konkurencja rośnie w zawrotnym

Skontaktuj się z nami