strony www, wordpress, pozycjonowanie Ad-Site

Strona na WordPress – najczęstsze pytania od Klientów

Spis treści:

WordPress staje się coraz bardziej popularnym systemem CMS służącym do tworzenia stron internetowych. Wykorzystują go już nie tylko do stawiania prostych blogów. Za sprawą intuicyjnego panelu administratora, prostego dodawania i aktualizowania treści WordPress zyskał kolnych użytkowników. Obecnie WP korzysta z programistów – wolontariuszy, którzy sami tworzą kolejne wtyczki, szablony oraz poprawiają błędy aby pomóc ulepszyć system. Mimo swojej popularności wciąż można znaleźć w internecie sprzeczne informacje na ten temat. W poniższym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

WordPress jest dobry tylko do Blog'a?

Oczywiście na początku WordPress powstał tylko i wyłącznie z myślą o blogerach. Jednak to było dawno i już nie prawda. Najpopularniejszy system zarządzania treścią nie mógłby się ograniczać tylko do pełnienia tej roli. Na chwile obecną 28% wszystkich stron WWW korzysta z WordPress. Znajdują się wśród nich marki znane ludziom na całym świecie.PRZYKŁAD:

→ BlackBerry
 Evernote
→ Mercedes-Benz
→ Facebook
→ Play Station
→ Sony Music

Skoro największe firmy zdecydowały się na wykorzystanie na swojej stronie WWW systemu CMS WordPress to dlaczego Ty miałbyś tego nie zrobić?

WordPress nie jest bezpieczny?

Nie mam pojęcia skąd się wzięło ogólne przekonanie na temat tego, że WordPress posiada wiele niedociągnięć, które powodują, że strona może zostać w łatwy sposób poddana atakowi hakerskiemu. Wypowiedzi na ten temat na forach internetowych jest cała masa. Wiadomo, że system znajdzie swoich zwolenników jak i osoby, które głośno będą wyrażać swoje niezadowolenie. Prawda jest taka, że każdy kod ma w sobie jakieś luki. Nie ma kodu, który w 100% byłby nie do złamania. Różnica polega na tym, że nad WordPress’em pracują ludzie na całym świecie aby ten działał jak najbardziej sprawnie i bezpiecznie. Żadna inna firma nie może się pochwalić tak częstymi aktualizacją. 

Strona wykonana w CMS WordPress jest tańsza?

Oczywiście sam CMS WordPress jest oprogramowaniem darmowym i można je pobrać z oficjalnej strony producenta bez żadnych zobowiązań( LINK ). Jednak często do stworzenia witryny opartej o ten system potrzeba nie wiele mniej czasu niż w przypadku pisania kodu od zera. Jeżeli prowadzisz firmę to pomyśl: ile sam zarabiasz na godzinę i teraz ten wynik pomnóż przez minimum 100 h pracy specjalistów.

Stworzenie strony na WordPress to tylko zainstalowanie szablonu?

Szablon WordPress to nic innego jak wstępny kod szablonu strony zaimplementowany na serwer. ( przykłady szablonów WordPress ) Jako agencja interaktywna nie korzystamy z tego typu rozwiązań. Dla naszych klientów przygotowujemy szablony tworzone od podstaw pod konkretne wymagania. Dzięki temu mogą oni mieć pewność, że będzie ona posiadała unikatowy, niepowtarzalny skrypt w odróżnieniu od tych pobranych z internetu.

Strony internetowe na WordPress są gorszej jakości?

Jakość wykonania strony nie zależy od rodzaju wykorzystanego systemu, tylko od wiedzy programisty. Jak w każdej branży znajdą się specjaliści w swoim fachu jak i osoby, które myślą, że pozjadały wszystkie rozumy. Może się oczywiście zdążyć, że zainstalowany szablon będzie miał o wiele gorzej napisany kod. Wiąże się to wtedy m.in. z problemami z optymalizacją SEO, która z kolei jest podstawą pozycjonowania stron internetowych.

Specjaliści w naszej agencji stworzą dla Państwa autorski kod, dzięki któremu będzie ona o wiele łatwiej się reklamować w internecie. Należy pamiętać, że to nie WordPress jest winien słabej jakości strony tylko jej projektant.

Stronę na WordPress wystarczy tylko wrzucić na serwer i już działa

I tak i nie. Z jednej strony jest to prawda bo faktycznie jeżeli strona jest dokończona to wystarczy ją ” przerzucić ” na serwer. Z drugiej jednak strony należy dbać o to, żeby aktualizację były robione systematycznie, strona była cały czas zoptymalizowana a teksty aktualne. Kolejną sprawą jest reklama strony. Obecnie co 10-15 sec w Polsce powstaje nowa strona WWW. Wpisując dowolną frazę Google proponuję nam listę ponad 100 tyś wyników. Nowo powstała strona zajmuje tam ostatnie miejsca. Jak w takim razie bez odpowiedniej reklamy użytkownik ma znaleźć Twoją stronę, sklep skoro na jednej stronie w Google mieści się 10 stron a  Twoja jest na miejscu 99 999?

Chcę stronę na WordPress ponieważ sam będę mógł wszystko robić

Teoretycznie tak jest, ponieważ WordPress faktycznie jest prosty w obsłudze. Haczyk polega na tym, że aby płynnie się po nim poruszać należy spędzić w nim chociaż kilka godzin aby nauczyć się podstaw. W internecie można znaleźć całą masę poradników oraz for tematycznych, które krok po kroku wyjaśniają obsługę panelu WordPress’a.

Wiele agencji w swoich ofertach zapewnia godziny pracy programisty, który wszystkie niezbędne zabiegi wykona za Ciebie. Musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie czy wolisz zrobić to samemu czy zlecić to innej osobie.

Zobacz więcej

CMS WordPress – porady

Blog w 2024 roku: ewolucja i przyszłość

Nowa era blogowania W 2024 roku blogowanie przechodzi przez kolejną falę transformacji, napędzaną zarówno przez rozwój technologiczny, jak i zmieniające się oczekiwania użytkowników. Blogi, które

CMS WordPress – porady

Sklep internetowy 2024 – Co powinien zawierać?

W 2024 roku dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce stawia przed właścicielami sklepów internetowych nowe wyzwania. Klienci są coraz bardziej wymagający, a konkurencja rośnie w zawrotnym

Skontaktuj się z nami