Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Strona internetowa nowa, odświeżona – korzystna inwestycja

Spis treści:

Strona internetowa, jest produktem wizualnym dlatego może stracić daty ważności. Nie oznacza to jednak że powinna zostać w jednej formie przez cały czas. Trendy dot wyglądu budowy, wyglądu a także użyteczności strony zmieniają się z roku na rok, przez co łatwo poznać czy strona wykonana jest w starej technologii. Większość użytkowników już przy pierwszym kontakcie oceni, czy strona wykonana jest według nowoczesnych standardów co może okazać się decydującym czynnikiem tego czy zostanie na stronie dłużej sprawdzając ofertę. Nowoczesne rozwiązania są także promowane przez google, który wprowadza kolejne zmiany opierając się na także na tym co obecnie jest aktualne. Odświeżanie wizerunku, dostosowanie strony do nowych technologii jest zatem bardzo ważne jeżeli pragniemy za pośrednictwem naszego portalu pozyskiwać klientów.

Jakie korzyści niesie ze sobą odświeżenie strony?

Powodem do zmiany strony nie koniecznie musi być jej wygląd. Poniżej przedstawię kilka istotnych faktów, które świadczą o tym że wymiana strony na nowszy model jest dobrym pomysłem.

 • Z badań przeprowadzonych przez google wynika że strona, która ładuje się dłużej niż 3 sekundy jest o 40% częściej opuszczana przez użytkowników – warto zatem doprowadzić do sytuacji, w której strona ładuje się o wiele szybciej, poprawi to także wyniki jakości w pozycjonowaniu.
 • Coraz więcej internautów korzysta z internetu za pośrednictwem telefonów, tabletów dlatego jeżeli dana strona nie dostosowuje się do tych urządzeń to automatycznie tracisz kolejnych klientów – należy odświeżyć technologie lub po prostu stworzyć wersję mobilną.
 • Czy dałbyś klientowi wizytówkę, która leżała w szafie przez 10 lat? Prawdopodobnie nie, natomiast strona internetowa, która ma właśnie 10 lat swoim wyglądem jak w przypadku tradycyjnej wizytówki nie przekonuje do skorzystania z oferty, dlatego zmiana designu na nowoczesny jest w wielu przypadkach konieczna.
 • Klient, który swobodnie dotrze do każdego miejsca w witrynie uzyska w najszybszy możliwy sposób informacje, które go interesują będzie zadowolony i chętniej skorzysta z oferty a nawet więcej poleci stronę znajomym – dlatego stworzenie odpowiedniej funkcjonalności strony także jest jednym z kluczowych elementów.
 • Pozycje w google a nowa strona? Google pragnie dostarczać użytkownikom najbardziej wartościowe treści, strony, oferty. Dlatego spełniając wymogi dotyczące nowoczesnych stron spełniamy zarazem wymogi google a nasze pozycje rosną. Dwa najnowsze zapowiadane algorytmy to pagespeed odpowiada za szybkość ładowania strony a także mobile first index o którym możesz poczytać na naszym blogu.
 • Masz dość tego że nie możesz sam zmienić zdjęć, tekstów lub danych kontaktowych? Nowoczesne strony często tworzone są w oparciu o systemy zarządzania treścią CMS, dzięki którym wprowadzanie tego typu zmian stanie się łatwe i przyjemne.
 • Kanał do kontaktu z klientami jakim jest strona internetowa musi być zrobiony w konkretnym celu, sprzedażowym, wizerunkowym, informacyjnym, kontaktowym etc. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie ad-site.pl
 

Ile kosztuje zrobienie nowej strony? Sprawdź w cennik stron www

Redesign strony internetowej

Pierwszym, co przychodzi do głowy słysząc pojęcie redesign jest całkowita zmiana wyglądu strony pod kątem graficznym. Aby zmiana była wprowadzona odpowiednio warto zapoznać się najpierw z panującymi trendami przeglądając np. strony konkurencji. Ułatwi to  decyzję na temat tego, który wygląd bardziej Ci odpowiada jak również, który lepiej przedstawia działalność Twojej firmy. Dobrym pomysłem może być zrobienie autorskiej sesji zdjęciowej przedstawiając produkty i firmę – zdjęcia można później zamieścić na nowej stronie www. Warto również postawić na prostotę i funkcjonalność tak aby potencjalny klient miał ułatwioną drogę do skorzystania z oferty, pozyskania istotnych dla niego informacji. Tworząc nowy design należy pamiętać o zachowaniu identyfikacji wizualnej!

Nieco więcej o systemie zarządzania treścią CMS

Planując zrobienie nowej bądź odświeżenie starej strony www warto zrobić ją we wcześniej wspomnianym już dedykowanym CMS (Content Management System – System Zarządzania Treścią). W przypadku CMS można skorzystać z gotowych szablonów jak również stworzyć swój autorski. W obu przypadkach stronę będzie można dostosować stronę do swoich wymagań, natomiast autorski szablon daje nam kilka mniejszych korzyści ale co za tym idzie jest droższy. Dlaczego warto skorzystać z CMS?

 • Prosta edycja tekstów
 • Łatwe dodawanie zdjęć
 • Wtyczki, które pomagają zrobić niektóre elementy skuteczniej
 • Ułatwione pozycjonowanie
 • Aktualizacje dzięki czemu łatwiej będzie dostosować się do przyszłych trendów
 

Ile kosztuje zrobienie strony opartej o system zarządzania treścią? Sprawdź cennik stron www wordpress.

Podsumowanie

Nowa strona internetowa nie jest wydatkiem a inwestycją, wynika to z korzyści jakie daje nam unowocześnienie strony i dostosowanie jej do aktualnych wymagań rynku. Faktem jest że nowa strona, która jest responsywna(dostosowana do telefonów) funkcjonalna, szybko się ładuje a także dobrze wygląda osiąga wyższe pozycje w wyszukiwarce google a w momencie przejścia na nią przekonuje użytkowników do zostania. Czy zatem warto odświeżyć stronę www? Jeżeli zależy Ci na pozyskiwaniu klientów z internetu to na pewno tak.

Zobacz więcej

CMS wordpress

Strony www na wordpress 2024 – nowe możliwości

Spis treści WordPress, od lat cieszący się uznaniem jako jeden z czołowych systemów zarządzania treścią (CMS), nieustannie ewoluuje, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom cyfrowego świata.

CMS WordPress – porady

Trendy w projektowaniu stron 2024

Spis treści Minimalizm i prostota: W 2024 roku, kiedy użytkownicy są zalewani informacjami z różnych źródeł, minimalizm w projektowaniu stron internetowych staje się kluczem do

Skontaktuj się z nami