adsite

Social media marketing

Media społecznościowe są już praktycznie nieodłączną częścią naszego życia. Zdecydowana większość z nas nie rozstaje się ze smartfonami na długo, a niemal w każdym domu czeka laptop. Social media, niezależnie od tego, czy mowa o Facebooku, Twitterze, Instagramie, Snapchacie czy dowolnym innym, mają wiele zastosowań, począwszy od komunikacji nawet na wielkie odległości, przez źródło najnowszych informacji z całego świata, na niezobowiązujących grach mobilnych kończąc. Media społecznościowe dają też dodatkowe możliwości przedsiębiorcom, będąc obecnie jednym z najważniejszych kanałów marketingowych.

Co zyskujesz, korzystając z social media?

Z mediów społecznościowych korzysta na całym świecie ponad dwa i pół miliarda ludzi, którzy dziennie średnio spędzają w nich trochę więcej niż dwie godziny. Nic więc dziwnego, że social media to doskonałe miejsce na promocję firmy. Prowadzenie profilu własnego biznesu na Facebooku czy Instagramie pozwala na bardzo łatwe dotarcie do znacznie większej liczby potencjalnych klientów, budując rozpoznawalność marki, promując produkty i usługi oraz utrzymując kontakt z bazą użytkowników i budując ich zaufanie. Skuteczne pod względem marketingu prowadzenie takiego profilu nie jest jednak najprostszym zadaniem, dlatego warto powierzyć je w ręce profesjonalistów z agencji interaktywnej Ad-Site.

Działania marketingowe w mediach społecznościowych

Umiejętne zarządzanie kontem w social media pozwala na znacznie skuteczniejsze dotarcie do użytkowników. Nie chodzi jedynie o promowanie oferowanych produktów lub usług. Konieczne jest zaangażowanie klientów i zbudowanie z nimi długotrwałej relacji. Działania marketingowe w mediach społecznościowych obejmują więc także angażowanie użytkowników we wszelkiego rodzaju akcje, zadawanie im pytań, bieżące zamieszczanie aktualności z życia firmy i wiele więcej. Co ważne, każdy kanał medialny ma swoją specyfikę, dlatego formy komunikacji ze społecznością różnią się w zależności od tego, czy korzystamy np. z Facebooka czy Twittera.

Jak działamy?

ANALIZA
ZLECENIA

Pierwszym etapem współpracy jest przeanalizowanie profilu danego zlecenia, oferowanych przez firmę produktów lub usług oraz oczekiwań klienta. Określamy, w którym kierunku powinny pójść przyszłe działania marketingowe.

STRATEGIA
MARKETINGOWA

Następnie wybieramy najlepszą dla danego klienta formę marketingu w social mediach, określamy grupę docelową i sposób prowadzenia kanałów społecznościowych. Z wyprzedzeniem planujemy etapy budowania rozpoznawalności marki i tworzenia więzi z użytkownikami.

WDROŻENIE
I RAPORTOWANIE

Na koniec realizujemy zaplanowaną strategię marketingową, na bieżąco konsultując się z klientem i spełniając jego oczekiwania co do prowadzenia social media. Jednocześnie sporządzamy i przesyłamy raportu dotyczące skuteczności naszych działań.

Jakie social media prowadzimy?

Istnieje wiele portali społecznościowych różniących się zasadami funkcjonowania, sposobami prowadzenia kont, profilem użytkowników oraz dostępnymi metodami wdrażania działań marketingowych. W agencji interaktywnej Ad-Site zajmujemy się głównie najpopularniejszymi social media, a tym samym najważniejszymi dla budowania rozpoznawalności marki w Internecie. Wśród prowadzonych przez nas kanałów w mediach społecznościowych znajdują się:

Umiejętne prowadzenie kanałów w mediach społecznościowych gwarantuje pozyskanie nowych klientów, a tym samym zwiększenie zysków firmy oraz rozpowszechnienie jej wizerunku w świadomości użytkowników. Niezależnie od tego, którą platformę wybierzemy, każda z nich może sprawić, że strona internetowa naszego biznesu zanotuje znaczący wzrost odwiedzin, a oferowane produkty lub usługi będą cieszyć się wyraźnie większym zainteresowaniem.

Wybór odpowiedniego medium do prowadzenia konta społecznościowego jest niezwykle ważny. Należy zastanowić się, które z nich będzie najbardziej odpowiednie do rodzaju działalności pod takimi względami jak profil użytkowników korzystających z portalu, przyjęta strategia marketingowa czy jej główny cel. Specjaliści z agencji Ad-Site zapewnią skuteczne prowadzenie profilu w social media dostosowane do Państwa oczekiwań.

Zainteresowany?

Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową wycenę.