Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Rodzaje reklamy internetowej

Spis treści:

Z internetu codziennie korzysta ogromna część społeczeństwa, poszukują tam najróżniejszych rzeczy zaczynając od rozrywki, porad, informacji przez wszelakie produkty na usługach kończąc. Każdy przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę iż jest to gigantyczny rynek (z dnia na dzień liczba ludzi którzy korzystają z internetu wzrasta co za tym idzie baza potencjalnych klientów też rośnie), w którym można umiejscowić swój biznes w dowolnym miejscu, obierając konkretną grupę docelową, dotrzeć do osób bezpośrednio lub/oraz pośrednio zainteresowanych.

Podstawową kwestią przed rozpoczęciem kampanii reklamowej z internecie jest posiadanie profesjonalnej strony internetowej. Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego miejsce, w którym potencjalny klient ma dokonać zakupu, musi przykuwać jego uwagę i zachęcać do współpracy. “Strona www to wirtualny przedstawiciel handlowy” Dlatego zanim pokażemy ją światu należy zadbać o to by odpowiednio wyglądała oraz przekazywała interesujące treści.  Jeżeli jeszcze takiej nie posiadasz sprawdź naszą ofertę STRONY WWW

Zanim przejdziemy do meritum, należy pamiętać iż najważniejszym etapem przy tworzeniu kampanii reklamowej jest wybranie odpowiednio dopasowanej grupy docelowej, gdy już ją mamy możemy zastanawiać się nad formą oraz treścią.

Reklama w usłudze Google Ads

Pierwszą a zaraz przystępną formą reklamy jest Google adwords. Działa to podobnie jak pozycjonowanie z tym że reklamy wyświetlają się przede wszystkim powyżej organicznych wyników wyszukiwania widać to na zdjęciu poniżej. Pierwszym krokiem jest wybranie słów kluczowych, dzięki którym potencjalni klienci będą mogli nas wyszukać. W momencie gdy kampania wykreowana jest poprawnie wybrana fraza “pizzeria warszawa” będzie pokazywała się tylko osobom, które wpisały to hasło, bądź pokrewne w wyszukiwarkę. Można dodawać do niej rozszerzenia tak jak to widać w 1 wyniku dopisane są produkty oraz opinie. Koszt takiej reklamy ponoszony jest tylko w przypadku, gdy ktoś za jej pośrednictwem przejdzie na daną stronę www. Stawki różnią się w zależności od konkurencyjności, branży, zasięgu i kilku innych technicznych czynników jest to od kilku groszy do kilkudziesięciu zł za jedno wejście. Google adwords daje ponadto możliwość prowadzenia remarketingu czyli pokazywania reklamy w różnych miejscach u partnerów google osobom, które już nas kiedyś odwiedziły (potencjalnie zainteresowanym).

Podsumowanie: dość szybka i skuteczna metoda reklamy, pozwala generować leady, bywa kosztowna.

Reklama w usłudze Google Merchant Center – Google Zakupy

Rodzaj bardzo podobny do Google Adwords natomiast odnosi się do sklepów internetowych. Równica polega głównie na tym iż tutaj reklamowany jest produkt a nie sama strona internetowa. Dzięki temu w skuteczny sposób możemy manipulować tym co chcemy aktualnie sprzedawać. Więcej informacji na temat tego rodzaju reklamy, uzyskają Państwo kontaktując się z nami

Podsumowanie: dobre rozwiązanie dla Twojego sklepu.

Pozycjonowanie SEO

W dzisiejszych czasach już prawie każdy wie co to jest pozycjonowanie, natomiast szybko wyjaśniając. Jest to zbiór czynności, które trzeba wykonywać aby osiągać wysokie pozycje w wyszukiwarce. Przykład: Sklep internetowy, który oferuje części do samochodów może pozycjonować się na frazę “części do samochodów” czyli po wpisaniu tego hasła w google wybrana strona pokaże się na pierwszych miejscach. Co istotne? Aby wybrana fraza pojawiała się nie dalej niż na 10 miejscu tzn na pierwszej stronie wyszukiwarki, a najlepiej jeżeli zajmuje pozycję od 1-3 gdyż powszechnie wiadomo, że ludzie szukając czegoś ograniczają się właśnie do tylu pozycji.

Jej główną wadą dla niektórych zaletą jest to, że przeprowadzanie zabiegów pozycjonowania we własnym zakresie nie jest zalecane. Podstawowe informacje na temat pozycjonowania jest dość prosto przyswoić, natomiast własnoręczne nieco bardziej zaawansowane działania mogą wyrządzić więcej złego, niż dobrego, a w ostateczności Twoja strona może dostać karę od google.

Podsumowanie:  wymaga czasu (liczonego przeważnie w miesiącach), tak by było skuteczne i dobre. Efekty mogą być satysfakcjonujące, więc warto jest powierzyć je specjalistom.

Blog firmowy

Ciekawa jak również coraz częściej spotykana forma reklamy. Jej niewątpliwym plusem jest to, że można prowadzić bloga samemu. Oczywiście trzeba mieć do tego odpowiednie predyspozycje tzn umiejętność pisania wartościowych materiałów. Dzięki przekazywaniu ciekawych informacji w ten sposób można pozyskać nowych klientów lub po prostu namówić ich do korzystania z Twoich usług. Na blogu można publikować także sukcesy czy też zdawać relacje z ciekawych szkoleń lub warsztatów. Blog przyczynia się do zwiększonego ruchu na Twojej stronie internetowej, a także zwiększa zaufanie do Twojej marki.

Dzielenie się wiedzą będzie miało wpływ na budowanie wizerunku eksperta wokół marki. Warto tu też dodać, iż blog firmowy nie powinien być tylko i wyłącznie nastawiony na opis produktów/usług. Trzeba o nich pisać, ale raz na jakiś czas. W momencie, gdy ktoś zobaczy treść “kup pan cegłę” następnego dnia “kup pan dachówki i cegłę” itd po prostu zrezygnuje z czytania.

Podsumowanie: przy interesującym prowadzeniu bloga oraz ciekawych tematach szansa na sukces jest spora poza tym, inwestowany jest czas, a nie koniecznie pieniądze.

E-mail marketing

Omawiając sposoby na reklamę w internecie, nie można zapomnieć o e-mail marketingu. Spora część z Was stwierdzi, że taka forma reklamy jest bezsensowna oraz jest ona zwykłym spamem. Otóż nie. Jeżeli oferta mailingowa będzie skuteczna, odpowiednio przykuje uwagę odbiorcy promocją czy bonusem, z pewnością wzrośnie szansa na skorzystanie z niej. Poza informowaniem nowych klientów, że istniejemy możemy także utworzyć newsletter, dzięki czemu każdej osobie, do której mail uda nam się pozyskać możemy przesyłać różnego rodzaje informacje a także sprzedawać.

Podsumowanie: skuteczny środek reklamowy do budowania długofalowych relacji a także pozyskiwania nowych leadów.

Media społecznościowe

Jedna z najskuteczniejszych obecnie form reklamy. Pozwala niskim kosztem dotrzeć do ogromnej ilości potencjalnych klientów, dlatego że można w niej dokładnie określić grupę docelową a także przy tworzeniu wartościowych materiałów zaczną się one w pewnym momencie rozchodzić same. Podstawowe czynniki grupy docelowej, które można określić to wiek, miejsce, zainteresowania, płeć. Co więcej media społecznościowe pozwalają na bezpośredni kontakt z osobami zainteresowanymi. Zasięg tego typu reklamy w stosunku do ceny jest gigantyczny.

Podsumowanie: Prowadząc jakikolwiek biznes warto zainwestować w media społecznościowe.

Reklama banerowa

Reklama polega na odpłatnym zamieszczaniu banerów reklamowych w innych serwisach. Niestety jest coraz mniej skuteczna np. przez stosowanie AdBlock, została zastąpiona przez content marketing, powoli odchodzi w zapomnienie. Klikalność tego typu reklam zazwyczaj jest wręcz znikoma. Ponadto w konkretnych serwisach taka forma jest bardzo kosztowna.

Podsumowanie: musi być naprawdę dobrze przemyślana aby przynosiła korzyści

Content marketing

Content is king takie stwierdzenie słyszy się coraz częściej. Nie zagłębiając się w szczegóły, polega to na tworzeniu unikalnej, zachęcającej, wartościowej ciekawej i pożytecznej treści. Treści, którą dzięki najnowszym aktualizacjom algorytmów wyszukiwarka Google pokochała. Celem jest pokazanie firmy jako godnej zaufania, lub po prostu zrobienie “szumu” wokół danego produktu, usługi. Form content marketingu jest tyle ilu ludzi, każdy może stworzyć coś co inni chetnie zobaczą, obejrzą, przeczytają. Co więcej wartościowa treść często jest doceniania czyli polecana dalej. A polecenia to kolejni potencjalni klienci.

Podsumowanie: nowoczesna, coraz skuteczniejsza forma reklamy. Warto zainwestować swój czas na stworzenie wartościowych materiałów

Marketing szeptany

Jest to zaczerpnięte z prawdziwego życia. Szeptanie czyli przekazywanie innym osobom informacji np na temat produktów/usług z których byliśmy bądź nie byliśmy zadowoleni. Jest to bardzo skuteczny przekaz bo jest to przekaz osobisty dla wielu ludzi “godny zaufania”. Szeptanie w internecie sprowadza się do korzystania z for internetowych, wielu ludzi szuka tam informacji właśnie dlatego też powinieneś tam być i udzielać np porad branżowych – budować zaufanie marki, pozyskiwać nowych klientów.

Podsumowanie: możliwość pozyskania klientów czy też budowania świadomości o produkcie.

Zobacz więcej

Skontaktuj się z nami