Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Jak otrzymać dofinansowanie na stronę WWW sklepu internetowego?

Spis treści:

Zastanawiasz się nad możliwością otworzenia sklepu internetowego zsynchronizowanego ze stacjonarnym lecz obawiasz się kosztów? Z pomocą przychodzą dofinansowania z Powiatowego Urzędu Pracy. Dzięki temu z powodzeniem rozwiniesz swój biznes oraz zwiększysz obszar swojej działalności.

Co zrobić aby otrzymać dofinansowanie na sklep internetowy

Wbrew pozorom nie jest to trudne. Po pierwsze dowiedz się czy kwalifikujesz się na kandydata do złożenia takiego wniosku. Następnym krokiem będzie kompletacja wszystkich potrzebnych dokumentów i dostarczenie ich do Powiatowego Urzędu Pracy. Teraz pozostaje tylko czekanie na pozytywne rozpatrzenie prośby o dofinansowanie sklepu internetowego.

Jakie warunki należy spełnić?

Mimo, że od 2016 r. zostało wprowadzone nowe prawo na mocy którego nie można starać się o dotacje na otwarcie samego sklepu online, to jest to cały czas znakomite dopełnienie sklepu stacjonarnego. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprzedawać na większą skalę oraz dotrzeć z produktem do większej ilości klientów.

O plusach e-sklepu można mówić godzinami, jednak największym jest fakt, że można nim kierować z każdego miejsca na Ziemi. Jedyne czego potrzebujemy to połączenia z Internetem. Wystarczy, że będzie on oferował odbiór osobisty towaru we wskazanej lokalizacji sklepu stacjonarnego.

A więc jakie warunki muszą być spełnione aby takie dofinansowanie otrzymać?:

  • należy posiadać zaświadczenie o byciu osobą bezrobotną;
  • nie należy przez poprzednie 12 miesięcy prowadzić innej działalności gospodarczej (czasem ten okres jest jeszcze dłuższy. Zależy od konkretnego PUP)
  • o dofinansowanie nie może się starać osoba, która w przeciągu roku przed złożeniem wniosku odrzuciła propozycję stażu lub pracy za pośrednictwem PUP
  • osoba starająca się o difinansowanie nie może figurować jako osoba, która popełniła przestępstwo gospodarcze (przekręty finansowe)
  • wnioskodawca nie może posiadać już dofinansowania pochodzącego z innego źródła
 

Jest także możliwość starania się o dofinansowanie na oprogramowanie w firmie. Sklep internetowy niewątpliwie jest swego rodzaju oprogramowaniem więc takie umotywowanie wniosku również może przyczynić się do jego pozytywnego rozpatrzenia.

Jak przygotować wniosek żeby został on pozytywnie rozpatrzony?

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to złożenie wniosku. W momencie przygotowania niezbędnych dokumentów warto przemyśleć nasze dalsze kroki związane z poszczególnymi elementami biznes planu. Poprawnie uzupełniony wniosek już na wstępnie zwiększa prawdopodobieństwo jego pozytywnego rozpatrzenia. Szalenie istotne obok spraw podmiotowych i przedmiotowych jest spełnienie wszystkich ważnych formalności. To własnie już we wniosku należy zaprezentować swój pomysł na biznes, w tym konkretnym przypadku na otworzenie sklepu połączonego z e-sklepem oferującym wysyłkę towaru. Podkreślić należy także, jak chcemy zrealizować założenia naszego projektu oraz na jakie cele i kiedy chcemy przeznaczyć otrzymane pieniądze.

Jest to etap podejmowania decyzji na temat najkorzystniejszych dla nas rozwiązań, które pomogą przy otwarciu sklepu internetowego. Mówimy tutaj np. o:

  • płatnościach abonamentowych
  • połączenie sklepu z hurtownią (dropshipping)
  • oprogramowanie zbudowane na podstawie modelu SaaS
  • indywidualne rozwiązania graficzne projektu
 

Pomocne będzie dołączenie biznes planu wraz z ewentualnymi referencjami bądź certyfikatami, które zwiększają prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia naszej prośby. Dołączenie deklaracji i planów wraz z przemyślaną analizą finansową jest istotne ponieważ po otrzymaniu dofinansowania na ich podstawie urzędnicy będą nas kontrolować.

Jak długo trwa rozpatrzenie wniosku?

Ciężko konkretnie określić jak długo. Czas ten jest uzależniony od pracy urzędników. Przeważnie zaczyna się on od miesiąca w górę. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, podpisujemy umowę pomiędzy urzędem pracy a wnioskodawcą. Często należy też wybrać poręczyciela, który będzie naszym zabezpieczeniem zwrotu pieniędzy, jeśli nie dotrzymamy warunków umowy. Po całym procesie czekamy kilka dni na przelew.

Kwota dofinansowania rzadko przekracza kwotę 20 tyś zł.

Co zrobić, żeby nie stracić dofinansowania na stronę sklepu internetowego?

Dofinansowanie, które otrzymamy będzie stanowiło pomocny zastrzyk gotówki. Aby dotacja nie została nam odebrana należy wydawać pieniądze według umowy jaką podpisaliśmy z PUP. Jeżeli z jakieś przyczyny będziemy musieli zamknąć nasz sklep internetowy przed upływem roku, bądź warunki kontraktu nie zostaną spełnione, fundusze jakie otrzymaliśmy wraz ze wszystkimi odsetkami będziemy musieli oddać w okresie 30 dni od otrzymania wezwania.

Dotacja z Urzędu Pracy - pomocna gotówka na lepszy start

Takie dofinansowanie to idealne rozwiązanie dla osób, które jeszcze się wahają nad otworzeniem sklepu internetowego. Mimo, że zanim je otrzymamy czeka na nas sporo formalności to profity są ogromne. W zamian otrzymamy pieniądze, które pozwolą na profesjonalne podejście w kwestii stworzenia i obsługi sklepu internetowego, zakup nowego komputera, oprogramowania oraz na potrzebną reklamę.

Jako Firma AD-SITE chętnie wspieramy przedsiębiorców chcących zrealizować swój projekt ze środków pochodzących z dofinansowania. Nasze doświadczenie umożliwia nam skuteczne wykonanie stron internetowych oraz ich szeroką reklamę w obrębie Internetu.

Szczególnie pomagamy przy tworzeniu nowych witryn zgodnie z wytycznymi zawartymi w projekcie. Naszym klientom oferujemy promocję stron za pośrednictwem pozycjonowania SEO, Google Ads, Facebook Ads czy Marketingu szeptanego .

Indywidualne podejście do każdej osoby sprawia, że jesteśmy w stanie zaproponować stworzenie strony internetowej bądź sklepu online wraz ze skuteczną reklamą w sieci, która będzie dopasowana do potrzeb.

Zobacz więcej

CMS wordpress

Strony www na wordpress 2024 – nowe możliwości

Spis treści WordPress, od lat cieszący się uznaniem jako jeden z czołowych systemów zarządzania treścią (CMS), nieustannie ewoluuje, aby sprostać zmieniającym się wymaganiom cyfrowego świata.

CMS WordPress – porady

Trendy w projektowaniu stron 2024

Spis treści Minimalizm i prostota: W 2024 roku, kiedy użytkownicy są zalewani informacjami z różnych źródeł, minimalizm w projektowaniu stron internetowych staje się kluczem do

Skontaktuj się z nami