strony www, wordpress, pozycjonowanie Ad-Site

Ile kosztuje strona WW

Spis treści:

Potrzebujesz stronę www, ale zastanawiasz się ile kosztuje jej stworzenie?
Ogólny zakres cen stworzenia strony internetowej mieści się w granicach od kilkuset do kilku dziesięciu tysięcy złotych. Dlaczego taka rozbieżność?

Porównując stronę internetową do auta. Na pytanie ‚ile kosztuje auto?’ – nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Z miejsca pojawia się szereg pytań: jaka marka, rocznik, przebieg, model? itp. Tak samo dzieje się w kontekście strony internetowej na jej cenę wpływa wiele czynników, m.in. funkcjonalności, czas potrzebny do jej wykonania, a szczególnie profesjonalizm wykonawcy. Z tego powodu powinniśmy spodziewać się od wykonawcy mnóstwa pytań bądź podesłania formularza, w którym odpowiesz na najistotniejsze kwestie dotyczące Twoich potrzeb.

Przejdźmy do omawianego zagadnienia.

Ile kosztuje strona WWW w formie wizytówki?

Strona wizytówka cechuje się tym, że zawiera podstawowe informacje dotyczące Twojego biznesu, zazwyczaj mieści się to w kilku zakładkach np. strona główna, o nas, oferta, kontakt. Taka witryna jest statyczna oraz każda zmiana na stronie wymaga pewnych zdolności programistycznych. Jeżeli ich nie posiadasz będziesz potrzebował dodatkowo pomocy programisty.

Z tego powodu nie polecamy realizacji tego typu strony internetowej, dlatego że może to mieć przełożenie na gorsze wyniki w SEO (pozycji w wyszukiwarce Google) od strony, na której są częściej aktualizowane tzn. prowadzony jest na nich na przykład blog. Dodatkowo jej koszta po czasie mogą wzrosnąć ze względu na konieczność opłacenia fachowca przy każdej wprowadzanej zmianie.

Koszt: ok. 500 – 1500 zł netto w zależności od zdolności wykonawcy.

Ile kosztuje strona www z CMS?

Coraz częściej ludzie decydują się zrezygnować z wizytówek na rzecz tworzenia strony www opartej o CMSem, czyli takiej z panelem, gdzie można samemu edytować pewne treści na stronie. Strona taka może mieć lepsze wyniki w wyszukiwarkach ze względu na jej częstsze aktualizacje i wtyczki wspomagające pozycjonowanie. Mamy też możliwość prowadzenia na niej portfolio, bloga, bazy wiedzy jak również wprowadzania wielu innych zmian.

Koszt: ok. 1000 – 2500 zł/netto – przy niewielkiej stronie z kilkoma podstronami oraz blogiem.

Jeżeli osoba realizująca stronę www jest profesjonalistą w swojej dziedzinie przez co wyposaży stronę www w szereg rozwiązań ułatwiających pozycjonowanie oraz bezpieczeństwo strony to należy liczyć się z wyższym kosztem.

Koszt: ok. 2500 – 4000 zł/netto – przy rozbudowanej stronie zoptymalizowanej pod proces pozycjonowania i zabezpieczonej przed nieprzewidzianymi atakami.

Sklep internetowy czyli z jakim kosztem trzeba się zmierzyć?

Sklepy internetowe mogą się bardzo różnić między sobą i swoimi funkcjami, między innymi aplikacjami takimi jak dodatkowe moduły płatności, opcje samodzielnego wystawiania faktur. Mogą być także tworzone w przeróżnych technologiach.

Koszt: ok. 2500 – 4000 zł netto – dla niewielkich sklepów z odpowiednią ilością produktów wykonanych w CMS WordPress z wtyczką WooCommerce która zawiera podstawowe metody płatności.

Koszt: ok. 4000<  zł netto – bardziej rozbudowany sklep z dodatkowymi funkcjami, formami płatności.

Ile kosztuje portal, serwis, porównywarka…

Kiedy rośnie liczba modułów na stronie to rośnie także koszt jej wykonania. W przypadku rozbudowanych serwisów jak np, różne portale ogłoszeniowe, porównywarki itd. należy mieć świadomość że cena będzie znacznie wyższa.

Koszt: zaczyna się od ok. 5000 zł netto i może dojść nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, czasami nawet więcej

Jaki jest koszt utrzymania strony www?

Na roczny koszt utrzymania strony www składa się utrzymanie serwera (hosting) oraz abonament za domenę. Cena za utrzymanie tych dwóch rzeczy to koszt około 300zł rocznie.

Zobacz więcej

CMS WordPress – porady

Blog w 2024 roku: ewolucja i przyszłość

Nowa era blogowania W 2024 roku blogowanie przechodzi przez kolejną falę transformacji, napędzaną zarówno przez rozwój technologiczny, jak i zmieniające się oczekiwania użytkowników. Blogi, które

CMS WordPress – porady

Sklep internetowy 2024 – Co powinien zawierać?

W 2024 roku dynamicznie rozwijający się rynek e-commerce stawia przed właścicielami sklepów internetowych nowe wyzwania. Klienci są coraz bardziej wymagający, a konkurencja rośnie w zawrotnym

Skontaktuj się z nami