Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Ile będzie kosztować strona www w 2022 r.

Spis treści:

Z roku na rok zwiększa się liczba stron internetowych, a coraz więcej firm decyduje się na stworzenie tzw. one-page stron zawierających najważniejsze informacje, lub poszerzenie działalności sprzedaży w sieci. Strony internetowe umożliwiają nawet najmniejszym przedsiębiorstwom zdobycie nowych klientów, a dla większych firm są wręcz niezbędne do rozbudowania swojego wizerunku i generowania większych zysków. Rosnąca popularność na tworzenie stron sprawia, że w sieci można znaleźć różne opinie co do cen i usług. Ile będzie kosztować strona www w 2022 roku, po zwiększeniu znaczenia e-commerce? W tym artykule chcielibyśmy zawrzeć podstawowe czynniki i aspekty, które wpływają na cenę wykonania strony.

Rodzaje stron internetowych

Podstawowym czynnikiem wpływającym na cenę strony jest jej rodzaj i to ile podstron i elementów się na niej znajduje. Im bardziej rozbudowana jest strona, tym większy wyniesie koszt jej utworzenia.
Jeśli mamy ograniczone fundusze lub chcemy stworzyć prostą internetową wizytówkę firmy, w której zawrzemy podstawowe informacje na jej temat, możemy zdecydować się na stronę one-page.

One-page, to strona bez podstron – wszystkie teksty, zdjęcia, informacje i design znajdują się w jednym miejscu. Zazwyczaj strony tego typu charakteryzują się kreatywnym rozmieszczeniem elementów i przejrzystością, choć niektóre przedsiębiorstwa stawiają na umieszczenie najważniejszych informacji bez używania zbędnych dodatków wizualnych.

Za stronę one-page zapłacimy powyżej 1000 złotych, choć przeważnie ich cena wynosi ok. 1500 złotych z uwagi na bardziej kreatywne rozbudowanie witryny.

Jeżeli pod uwagę weźmiemy multi-page, czyli bardziej rozłożone strony, na których znajduje się więcej podstron umożliwiających na umieszczenie na nich większej ilości treści, zdjęć, informacji, czy dodatkowych sekcji (np. o nas, oferta, kontakt), koszt wyniesie od 2000 do 3000 złotych. Jest to jednak bardziej korzystne rozwiązanie z uwagi na fakt, że każda z sekcji posiada swój osobny adres URL, co wpłynie na pozycjonowanie strony i zwiększy szansę na zdobycie nowych klientów.

Koszt multi-page zależy od tego, czy klient decyduje się na prosty model strony, z niewieloma zakładkami, czy na bardziej rozbudowanych funkcjach i dodatkowych opcjach.

Strona dedykowana (indywidualny projekt) to najdroższa z możliwych opcji, ze względu na fakt, że współtworzy ją wiele specjalistów od web designu i programistów. Zapewni firmie oryginalną i pozwalającą na wdrożenie własnych pomysłów witrynę. Unikalny i wyróżniający się design, wsparcie specjalistów w procesie tworzenia i nieograniczony wybór dodatkowych funkcji, to największe zalety tego rodzaju strony.

Koszt strony dedykowanej wyniesie od 5000 do nawet 10000 złotych.

Specjaliści

Jeżeli decydujemy się na stronę internetową, powinniśmy wybrać sprawdzonych i zaufanych profesjonalistów, którzy doradzą nam w kwestii rozmieszczania treści, czynników wpływających na pozycjonowanie i designu. Dzięki doświadczonym web designerom, specjalistom SEO i programistom, strona będzie pełnić swoje zamierzone funkcje i wyglądać na godną zaufania. Koszt specjalistów różni się oczywiście w zależności od doświadczenia, ilości projektów i rodzaju, na który zdecydowaliśmy się wcześniej.

Hosting, domena i pozycjonowanie

Po wyborze rodzaju i specjalistów do zaprojektowania strony, należy zdecydować się na wybór hostingu, domeny i jak klient zamierza pozycjonować stronę.

W celu utworzenia nazwy witryny, należy zapoznać się z ceną domeny. Bywa, że niektóre domeny sięgają do kilkuset tysięcy złotych, w zależności od wyjątkowości nazwy. Jednak domenę dla firmy czy nazwy działalności, bez problemu da się zakupić już od 15 złotych. Hosting, czyli utrzymanie strony, powinien w 2022 wynieść od około 12-20 złotych/msc, jednak dużo zależy od wyboru firmy hostingowej i tego na jakim serwerze będzie umieszczona strona.

Pozycjonowanie to istotny element, który zapewni stronie pozyskanie klientów i umieszczenie jej wysoko w wynikach wyszukiwarki. Koszt pozycjonowania jest zróżnicowany, w zależności od konkurencji, specjalistów i zakresu działań w zakresie pozycjonowania, jednak cena wynosi przeważnie od 1000 do nawet 4000 tysięcy złotych.

Podsumowanie

Z uwagi na ilość rodzajów stron, specjalistów, dostępnych ulepszeń i narzędzi wspomagających funkcjonowanie strony w sieci, ciężko jest jednoznacznie podać ogólną wycenę. Można zakładać, że ceny wykonania stron wahają się od kilkuset do prawie 10000 złotych i wpływa na nie wiele aspektów, dlatego warto przemyśleć na jaki typ strony się decydujemy i jaka najbardziej będzie dopasowana do witryny.

Zobacz więcej

CMS wordpress

Firmowa strona internetowa Poznań

Firmowa strona internetowa to swego rodzaju wizytówka, którą powinno posiadać każde przedsiębiorstwo. Strona internetowa to narzędzie do komunikowania się zarówno z obecnymi, jak i potencjalnymi klientami.

CMS wordpress

Ile będzie kosztować strona www w 2022 r.

Z roku na rok zwiększa się liczba stron internetowych, a coraz więcej firm decyduje się na stworzenie tzw. one-page stron zawierających najważniejsze informacje