strony www, wordpress, pozycjonowanie Ad-Site

Facebook dla firm – w jakim celu go prowadzimy?

Spis treści:

Wszyscy wiemy jak wielkie znaczenie odgrywają dla współczesnego społeczeństwa portale społecznościowe. To właśnie scroll’owanie po Facebooku zabiera, nie tylko młodym ludziom, wiele godzin dziennie. Firma bez Facebooka, w świecie internautów od razu traci na zaufaniu i wiarygodności swojego działania. Z Facebooka korzysta już ponad 16 mln Polaków. Co ciekawe Facebook obecnie nie zrzesza chord młodych ludzi i nastolatków, tak jak do jeszcze niedawna. Obecnie z tego portalu korzysta coraz więcej osób po 35 roku życia. Dlatego jest to medium zrzeszające świadomych i zdecydowanych konsumentów.

Korzyści płynące z posiadania firmowego konta na Facebooku

Posiadanie firmowych kont na portalach społecznościowych to obecnie must have dla każdego przedsiębiorstwa. Posiadanie takiego konta jest bezpłatne, a w skuteczny sposób zwiększyć może zasięgi wśród docelowej grupy potencjalnych klientów.

W dzisiejszych czasach konkurencja, na prawie każdym rynku, jest bardzo duża i ciężko wybić się w świadomości konsumentów. Prowadzenie firmowego Facebooka to idealna sposobność do uczynienia tego. Wrzucając ciekawy, pomocny i inspirujący do zakupu content automatycznie zwiększamy grono obserwujących oraz klientów naszej firmy.

Oprócz tego budujemy zaufanie. Aby dzisiejszy konsument zainteresował się zakupem od danej firmy, musi czuć do niej zaufanie. Przedsiębiorcom najłatwiej je zdobyć dbając o ciekawe prowadzenie strony na Facebooku. Dzięki niej budujemy swój wizerunek w oczach innych internautów, a nawet sprzedajmy im nasze produkty lub usługi korzystając ze zjawiska reklamy podprogowej.

Prowadzenie konta firmowego na Facebooku

Do wszystkiego trzeba nabrać wprawy lub znaleźć odpowiednich ludzi, którzy poprowadzą nasze konto firmowe. Niepoprawnie prowadzone konto firmowe może zaszkodzić wizerunkowi naszej firmy, dlatego przed przystąpieniem do tego należy dowiedzieć się kilka istotnych rzeczy.

Prowadząc konto na Facebooku najpierw ustalić należy strategię i koncepcję, w której duchu będziemy spełniać kolejne cele marketingowe. Prowadzenie konta firmowego na portalach społecznościowych to połączenie działań marketingowych oraz PR-owych. Z takim przeświadczeniem zakładamy więc koto firmowe na Facebooku. Nie powinniśmy traktować tego jak niewinnej zabawy. Tak traktować portale społecznościowe mogą osoby prywatne. Dla firmy jest to jednak poważne narzędzie do budowania swojego wizerunku i pozyskiwania klientów.

Warto pamiętać także o tym, żeby udostępniane przez nas treści były ciekawe i dopracowane. Wstawianie słabych grafik wiąże się z pogorszeniem wizerunku firmy i utratą zaufania potencjalnych klientów. Udostępniane przez nas treści powinny być zgodne z harmonogramem i celem działania konta.

Nie powinno się wstawiać treści niezwiązanych z naszą niszą. Jeśli prowadzimy firmowe konto na Facebooku, zamieszczane na nim informacje dotyczyć powinny bezpośrednio naszej firmy oraz tego czym się ona zajmuje. Dzięki temu użytkownicy odwiedzający naszą stronę nie będą zagubieni, będą od razu wiedzieli czym się zajmujemy i co im oferujemy.

Zalety Social Media Marketing

Social Media Marketing to wszystkie te działania marketingu internetowego odbywające się w przestrzeni social mediów, czyli np. Facebooka, Instagrama. Reklamy na różnego rodzaju portalach społecznościowych są ogromnie popularne, a także skutecznie. Głównie wpływa na to ogromna liczba użytkowników, co tym samym oznacza wielką liczbę osób które zetkną się z naszym kontem i zostaną z nami na dłużej.

Social Media Marketing pozwala także na realne podniesienie sprzedaży oraz, tak jak już wspomnieliśmy, nawiązanie relacji i dialogu z klientem. Przez obecność na mediach społecznościowych zbliżamy się do klienta i odpowiadamy na potrzeby współczesnego konsumenta. Są to potrzeby związane z tym, że zaufanie do firmy rośnie w miarę tego jak przedstawia się ona na mediach społecznościowych. Firma bez konta na Facebooku zanika w świadomości internauty, który nie może pozyskać tylu informacji ilu oczekuje.

Posiadanie konta na Facebooku jest darmowe. Jeśli sami prowadzimy nasze konto, płacimy za to tylko przeznaczonym na to czasem. Jeżeli powierzymy to zadanie w ręce specjalisty, płacimy za profesjonalną obsługę i pewniejsze efekty. Publikowanie treści jest także darmowe, dzięki czemu prowadzimy reklamę i tworzymy wizerunek marki bez ponoszenia dodatkowych opłat. W wypadku, kiedy zdecydujemy się na poprowadzenie kampanii reklamowej na Facebooku przez Facebook Ads, musimy ponieść jej koszty. Prowadzenie takiej kampanii zwykle wiąże się jednak z dużymi, pozytywnymi rezultatami.

Porady dotyczące prowadzenia skutecznego konta firmowego na Facebooku

Oto kilka dodatkowych rad związanych z prowadzeniem konta firmowego w serwisie Facebook:

  • zadbaj o responsywność treści – użytkownicy mediów społecznościowych coraz częściej korzystają z nich na telefonach i tabletach. Dlatego przygotowując treści, które chcemy wrzucić na Facebooka, musimy pamiętać o tych odbiorcach, którzy przeglądać je będą także na mniejszych ekranach.
  • patrz oczami odbiorcy – prowadząc konto firmowe na Facebooku pamiętać musimy, że publikujemy je dla naszych potencjalnych klientów. Zwrócić uwagę należy więc na reakcje odbiorców na nasze posty. Powinniśmy reagować na wszelkie spadki aktywności na naszym koncie. Warto obserwować także najnowsze trendy pojawiające się na social mediach.
  • bądź wartościowy – użytkownik Facebooka obserwuje te treści, które uważa za wartościowe, te które jego zdaniem przynoszą mu jakieś benefity z ich oglądania. Odbiorca powinien czuć, że otrzymuje od nas wartościową wiedzę i informacje, a także czasem zabawę.
  • używaj łatwego języka zrozumiałego dla każdego – każda branża posiada swój charakterystyczny żargon, którego nie rozumieją osoby spoza branży. Treść której nie zrozumie odbiorca jest dla niego bezwartościowa. W social mediach trzeba więc posługiwać się językiem powszechnie znanym i łatwym. Tak żeby nie wykluczać nikogo.
  • nie bój się reklamy – nie bój się otwarcie mówić, że coś sprzedajesz, że jesteś na Facebooku właśnie po to, by reklamować i rozpowszechniać swój produkt lub usługę. Pokazuj swoje produkty lub usługi, opowiadaj o nich i inspiruj odbiorcę do kupna.

Zobacz więcej

pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie stron www w 2024

Spis treści W 2024 roku, pozycjonowanie stron internetowych (SEO) stało się bardziej złożone i dynamiczne niż kiedykolwiek wcześniej. Znaczące zmiany w algorytmach wyszukiwarek oraz rosnące

Skontaktuj się z nami