Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Facebook Ads – czyli sposób na budżetową reklamę

Człowiek może sprzedać, aż 90% produktów za pomocą social media – prostych lub bardziej wymyślnych i rozbudowanych. Niebywałe, prawda? Niestety ludzie nie są przekonani do zakupu większości produktów. Dlaczego? Często spotykamy się z sytuacją, gdzie sprzedający sam nie do końca rozumie co sprzedaje. Odwracając sytuację – dlaczego miałbyś kupić coś, czego nie rozumiesz? Wniosek jest prosty. Niezbędnym kluczem do sukcesu jest zrozumienie istoty promocji. W dzisiejszych czasach reklama internetowa jest niezwykle ważna. Jednym z bardziej interesujących portali, na których możesz promować swój produkt, jest Facebook. Dlaczego akurat tu? To narzędzie zrzeszyło już pokaźną grupę ludzi. Zarejestrowanych Polaków jest około 16 mln. Warto zaznaczyć, że Facebook łączy ludzi z całego świata.

Jednak czy sama reklama dodana na Facebook’a wystarczy? Niestety nie. Reklama na tak rozbudowanym social media jest systemem aukcyjnym. Oznacza to, że należność wszelkich reklamodawców może się od siebie znacznie różnić. Są czynniki, na które możemy wpłynąć. Niestety, spotykamy też takie, gdzie nie możemy już nic zdziałać. Warto je wszystkie poznać, ponieważ wtedy możemy skuteczniej przewidywać i zmniejszać stawkę poszczególnych ogłoszeniodawców. Dokładnie tak samo jest z czynnikami. Wiele zależy od tego jak reklama jest umiejscowiona, co na niej jest. Najdrobniejszy szczegół może automatycznie zmienić absolutnie wszystko. Facebook zachęca do korzystania z specjalnie przygotowanego Wskaźniku Trafności. Ma na celu sprawdzenie skuteczności reklamy, co przyda się w szczególności przyszłym przedsiębiorcom.

  1. Teraz warto zadać sobie pytanie – ile inwestuje się w reklamę umieszczoną na Facebooku? Tak jak napisaliśmy wyżej – to zależy. Pieniądze zarabiane są od kliknięcia naszego odbiorcy w reklamowany link. Stawki za klik wahają się od paru groszy do kilkudziesięciu. Celem jest wygenerowanie jak największej ilości kliknięć w czasie przeprowadzania kampanii.
    Aby przeprowadzanie kampanii było sukcesywne należy pamiętać, aby wydawać na reklamę mniej, niż się na nią wydaje.
  2. Dlaczego ludziom tak bardzo przypadła do gustu? To bardzo banalne. Wybrane przez nas social media dopasowuje według swoich kryteriów reklamę i przeważnie ukazywana jest ludziom, którzy wykazują zainteresowanie w tej dziedzinie. Przypuszczamy, że nakierowała potencjalnych klientów w dobre miejsce i trafność reklamy podniosła zadowolenie wśród konsumentów. Dzięki zmniejszeniu nachalnych „nieciekawych reklam” lub nieprofesjonalnego „nie wiem co sprzedaję” odbiorcy czują się całkiem spokojnie i są w stanie powierzyć się w zaufane ręce. Przede wszystkim najważniejszy jest PR.
  3. Stworzenie skutecznej reklamy jest nie lada wyzwaniem. Warto skupić się na cechach grupy docelowej i zadbać o to, aby do niej trafiła. Jako obowiązek reklamobiorcy zalecamy budowanie marki oraz relacji z klientem. Nie można przeliczać potencjalnego konsumenta na pieniądze. Należy go odpowiednio traktować. W skrócie decydujemy się na kampanie relacyjną. Zachęcamy klientów do dalszych zakupów. Sprzedajemy na początku tani produkt, aby szybko odzyskać pieniądze i móc dalej inwestować w dobrze rozwijające się przedsiębiorstwo.
 

Szukasz miejsca, w którym nie musisz dużo płacić, łatwo zyskać, trafiać na wielką grupę docelową i chcesz zacząć dbać o kampanię relacyjną – Facebook jest idealnym miejscem dla Ciebie. Przekonaj się sam.

Zobacz więcej

pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie stron www w 2024

Spis treści W 2024 roku, pozycjonowanie stron internetowych (SEO) stało się bardziej złożone i dynamiczne niż kiedykolwiek wcześniej. Znaczące zmiany w algorytmach wyszukiwarek oraz rosnące

Skontaktuj się z nami