Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Dlaczego strona internetowa potrzebuje pozycjonowania SEO?

Spis treści:

Około 80% osób prowadzących działalność gospodarczą posiada swoją własną stronę internetową – mniej lub bardziej rozbudowaną, spełniającej rolę katalogu lub zwykłej małej wizytówki. W dzisiejszych czasach posiadanie strony WWW jest niezwykle istotną kwestią, na przestrzeni lat funkcjonowania internetu, utarło się powiedzenie, że coś czego nie ma w internecie, nie istnieje.

By dobrze rozwinąć swój biznes, widoczna witryna internetowa jest wręcz niezbędnym elementem dla zbudowania Twojego wizerunku.

Jednak czy samo założenie strony internetowej wystarcza? Niestety nie. Przez wzgląd na wszechobecność internetu i fakt, że w krajach europejskich ma do niego dostęp w zasadzie każdy, w internecie jest już kilkadziesiąt a być może nawet kilkaset firm, działających w tej samej branży co Twoja.

Jak zatem zaistnieć i wybić się spomiędzy tłumu konkurentów?

Dobrym sposobem na pozostawienie swojej branżowej konkurencji daleko w tyle, jest pozycjonowanie. Są to zabiegi mające na celu wyniesienie właśnie Twojej strony WWW na czołowe pozycje w wynikach wyszukiwarce Google. Proces ten nie jest łatwy i nie każda agencja zajmująca się marketingiem oraz SEO to potrafi.

W agencji interaktywnej Ad-site możemy pochwalić się dużym doświadczeniem zdobytym w zakresie skutecznego pozycjonowania stron internetowych – właśnie dlatego stworzyliśmy ten artykuł, ponieważ dzięki naszej wiedzy, możemy udzielić kilka wskazówek tym, którzy z SEO nie mają zbyt wiele wspólnego.

Posiadasz już stronę WWW i zastanawiasz się czy potrzebuje ona pozycjonowania? Poniżej przedstawiamy kilka elementów, które mogą wskazywać na to, że w strategii marketingowej Twojej firmy, niezbędny okaże się zabieg jakim jest pozycjonowanie.

Niski ruch na Twojej stronie internetowej

Jako właściciel oraz moderato strony WWW masz wgląd do ruchu jaki użytkownicy generują na Twojej stronie internetowej. Oczywiście nie zależy nam wyłącznie na zwiększeniu ruchu a na podniesieniu sprzedaży, czy ilości zapytań o ofertowych od potencjalnych klientów, jednak nie będzie to możliwe jeżeli, potencjalni klienci nie będą odwiedzać strony.

Co może być przyczyną niskiego ruchu?

Czynników może być wiele – brak certyfikatu SSL, niska jakość wykonania strony, mało atrakcyjny wygląd, długi czas ładowania, brak możliwości intuicyjnego poruszania się po stronie, copytreści. Wszystkie te elementy mają wpływ nie tylko na atrakcyjność w oczach klientów, ale również robotów Google, które mając „przed oczami” taką stronę, automatycznie spychają ją w odmęty internetu, uznając tym samym za bezwartościową.

Strona internetowa z nowym adresem

Dopiero co otwierasz swoją działalność i stawiasz pierwsze kroki w internecie? Jeśli zadbałeś już o to aby Twoja strona WWW wyglądała profesjonalnie, czas na kolejny krok.

Wśród setek ofert Twojej konkurencji, będzie ciężko wybić się bez pomocy specjalistów. Naprzeciw takim problemom wychodzi nasza agencja interaktywna ad-site z Poznania, oferująca kompleksowe usługi z zakresu pozycjonowania strony WWW jak i tworzenia stron, korzystając z CMS-a jakim jest intuicyjny WordPress.

Twoja strona internetowa spadła w wynikach wyszukiwania

Google to prężnie działający moloch, cały czas ewoluujący i udoskonalający świadczone usługi. Za sprawą stale aktualizowanych algorytmów, jako użytkownicy internetu wiele zyskujemy, ale Twórcy stron, często tracimy. Być może w Twoim przypadku zaistniałą następująca sytuacja:

Przez długi okres czasu strona internetowa Twojej firmy znajdowała się w czołowych wynikach wyszukiwania, lecz nagle, z niewiadomych przyczyn przestała być widoczna dla internatów, a Ty zachodzisz w głowę, dlaczego? Przecież nie wprowadzałeś na niej żadnych modyfikacji.

Taki scenariusz opisuje internetowe życie nie jednej strony, dlaczego tak się dzieje?

Ponieważ przez fakt, że Google cały czas wprowadza aktualizacje, strona internetowa mogła nie wpisywać się w najnowsze ustalone kryteria i tym samym zostać zepchnięta ze swojej pozycji przez algorytmy Google. Jak naprawić taką sytuację oraz zapobiec jej na przyszłość?

Skutecznym a może nawet jedynym sposobem dzięki któremu w przyszłości unikniemy podobnej sytuacji, będzie powierzenie opieki nad swoją stronę profesjonalnej agencji interaktywnej zajmującej się pozycjonowaniem stron internetowych.

Jeśli zależy Ci na tym aby zyskać nowych klientów, poprawić sprzedaż, obroty swojej firmy i widzisz potencjał w internecie, już dziś zgłoś się do solidnej agencji interaktywnej jaką jest Ad-site z Poznania. Dzięki doświadczonemu zespołowi sprawimy, że staniesz się widoczny.

Zobacz więcej

Skontaktuj się z nami