Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

Czy warto inwestować w marketing internetowy?

Spis treści:

W obecnych czasach bez strony internetowej tak naprawdę nie istniejesz. Ważne jest żeby strona WWW była zrobiona dobrze i skutecznie. Strony, które są robione tylko po to, żeby ” coś wisiało w internecie ” nie mają najmniejszego sensu. W tym wpisie opiszemy jakie elementy muszą zostać spełnione, żeby marketing internetowy przynosił nowych klientów.

Bez strony WWW cała strategia związana z marketingiem legnie w gruzach. Jest to oczywiste w świecie reklamy jednak nie każdy jest tego świadom.

Nie jest istotne jaką formę biznesu prowadzisz, bez strony internetowej jesteś jak bez ręki. W obecnych czasach Internet jest źródłem informacji dla ludzi na całym świecie. To tutaj możesz pokazać swoje produkty czy usługi swoim klientom. Rozwój mobilnych urządzeń spowodował, że jest on nieodłącznym elementem naszego życia. Pomyśl sam czy używałeś dzisiaj laptopa, tabletu czy chociażby smartfona? Ile razy, żeby znaleźć interesującą Ciebie rzecz zaglądałeś do Wujka Google? A teraz zobacz czy treści prezentowane przez Twoją stronę mogą się podobać.

Strona internetowa jest niczym lekarz pierwszego kontaktu. To tutaj kierują się wszystkie osoby poszukujące produktów lub usług, które potrzebują. Dlatego zaniedbana strona WWW sprawi, że nie zainteresuję to potencjalnego klienta. Pomyśl czy skorzystałbyś z oferty sklepu, którego budynek wygląda jakby miał się zawalić który jest brudny, nie sprzątany od niepamiętnych czasów z powybijanymi szybami i brakiem produktów na półkach? A jeżeli klient poszukujący firmę oferującą produkt lub usługę nie może Cię odnaleźć w internecie to skąd ma wiedzieć, że taką działalność prowadzisz? Jeśli wpisze frazę związaną z Twoją branża w Google i Ciebie nie znajdzie to znaczy, że nie istniejesz w tym biznesie.

Świadomość konieczności posiadania strony internetowej jest coraz większa. Mimo to większość firm nie dostrzega jej wartości. Obecnie dużo biznesów inwestuję w reklamę internetową na różnych płaszczyznach, zaczynając od strony WWW przez media społecznościowe, pisanie blogów, prowadzenie Vlogów aż po marketing szeptany. Lekceważenie strony firmowej, która jest na początku całego łańcuch opracowania strategii reklamowej jest nierozsądne. Czy Ci się to podoba czy nie, klienci będą wyszukiwać firm w internecie i to na coraz większą skalę.

Właściciele znający wartość marketingu internetowego osiągają największe obroty w swojej branży. Obecnie reklama online cieszy się większą popularnością niż ta telewizyjna. Coraz więcej pieniędzy jest przeznaczane na e-marketing. Dlaczego Twoja konkurencja zgarnia ponad połowę rynku? Dlaczego mimo lepszej oferty klienci nie przychodzą do Ciebie? Poniżej przedstawimy kilka czynników, które za to odpowiadają.

Strona internetowa to nie wszystko!

Gdyby cały sukces zależał od tego czynnika, każdy mógłby zostać milionerem. Jeśli chcesz, żeby strona WWW zaczęła generować zyski musi być spełnione jeszcze kilka wytycznych. Patrząc logicznie obecnie strony są wielofunkcyjne: sprzedażowe, informacyjne, doradcze, dające możliwość kontaktu z klientem oraz udzielenie pomocy w razie problemów. Jeśli takie wytyczne nie są spełnione są to pierwsze oznaki, że czas na zmianę. Jednak strona spełniająca powyższe wymogi nie wyróżnia się na tle konkurencji, nie oferuję czegoś szczególnego – też warto nad takimi zmianami pomyśleć. Obecny klient jest wybredny. Należy przyciągnąć czymś jego uwagę i w rezultacie przekształcić z odwiedzającego w klienta.

Strona internetowa - dlaczego należy ją aktualizować?

Jeśli Twoja strona to zwykła wizytówka, stworzona w technologii Flash, mieszcząca się na 1/3 ekranu – musisz ją zmienić. Aby strona WWW spełniała swoją role nie może być stworzona w starej technologii, bez zachowania panujących trendów. Dopasowanie się do obecnych użytkowników i ich wymogów jest absolutnie niezbędne. Co to oznacza w praktyce? Obecne pokolenie jest bardzo mocno przywiązane do social mediów. Poprzez dostęp do kanałów i osób z całego świata dążą oni do interaktywności. Jak tego dokonać? Połącz ze sobą intuicyjny w obsłudze katalog produktów/ ofertę usługową, zaintegruj stronę z social media ( np. Facebook’iem, Youtube’m, Google + ), udostępniaj wartościowe treści do sekcji Blog. Czasy, które wymagały od przedsiębiorców posiadania statycznej strony WWW, z mała ilością tekstu i obrazami w formacie Flash dawno przeminęły. Teraz zamiast inwestować w drogie billboardy, ulotki, plakaty – zainwestuj w reklamę internetową. To tutaj znajduje się 99% Twoich klientów.

Czego oczekuje współczesny klient?

Po pierwsze tego, że otrzyma odpowiedź na interesujące go pytania jak najszybciej. Chcą wiedzieć co kupują i za ile zanim zapadnie decyzja o podjęciu współpracy. Stąd zmiana kanonu tworzenia stron internetowych, moda na podpinanie social mediów pod stronę, prowadzenie tematycznych blogów czy funkcja newsletter. Obecnego klienta bardziej interesują ludzie pracujący w firmie niż sama firma. Chcą się utożsamiać z danym produktem, usługa. Trzeba dać im możliwość poznania i przekonania ich do swojej marki. W końcu najlepsza współpraca nawiązuję się w momencie gdy obie strony się lubią. Należy stworzyć wizerunek firmy, który będzie powodował pozytywne emocje, w roli nauczyciela doradzającego swoim klientom.

Marketing online - inwestycja, która się zwróci!

Wielu ludzi nie chce wierzyć w skuteczność marketingu online ponieważ sami nie korzystają z tych kanałów. Ciężko przekonać kogoś o skuteczności Facebooka jeśli osoba ta nigdy nie miała założonego tam profilu. Jeśli przedsiębiorca prowadzi swój biznes 50 lat to nie ma w nim potrzeby pozycjonowania się w wynikach wyszukiwania Google.

Jednak decydując się na reklamę internetową należy wiedzieć, że jest to koszt o wiele niższy niż jakakolwiek inna forma reklamy.

Strona WWW jest elementem bez którego nie jesteśmy w stanie rozpocząć e-marketingu. Jest to miejsce do, którego powinni trafiać ludzie z różnych źródeł. Czy to przez social media, forum czy wyszukiwarkę.

To wszystko powoduję, że strona internetowa nie tylko powinna być efektowna ale i efektywna. Wszystkie czynniki składają się na wzrost liczby odwiedzających. A idąc efektem skali im więcej odwiedzających tym większe prawdopodobieństwo na zwiększenie sprzedaży.

Jeśli chcesz zwiększyć liczbę odwiedzin na stronie, sprawić, że będzie ona bardziej przyjazna zarówno dla użytkowników jak i robotów Google’a – nie czekaj! Skontaktuj się z nami. Razem stworzymy strategię umożliwiającą dotarcie do osób, które:

a) Potrzebują Państwa produktu/usług
b) Stać je na to
c) Są w stanie nawiązać z Państwem współpracę.

Inwestując w marketing online trafiamy do osób, które są już potencjalnie zainteresowane tym co mamy w ofercie. Reklamuj się mądrze a zyskasz klientów na długie lata.

Zobacz więcej

pozycjonowanie SEO

Pozycjonowanie stron www w 2024

Spis treści W 2024 roku, pozycjonowanie stron internetowych (SEO) stało się bardziej złożone i dynamiczne niż kiedykolwiek wcześniej. Znaczące zmiany w algorytmach wyszukiwarek oraz rosnące

Skontaktuj się z nami