Strony www Poznań, wordpress tworzenie stron internetowych Ad-site

9 korzyści wynikających z wykorzystania CMS WordPress do stworzenia strony internetowej

Spis treści:

Może słyszałeś stare plotki krążące po interencie mówiące o tym, że CMS WordPress jest dobry jedynie do tworzenia stron o charakterze blogowym. Od dłuższego czasu stwierdzenie to nie ma przełożenia w rzeczywistości ponieważ tylko w polskim internecie funkcjonuje aż 562,046 stron opartych o to rozwiązanie (https://trends.builtwith.com/cms/WordPress). Posiadanie tak dużej bazy użytkowników zdecydowanie świadczy o wiarygodności platformy, a dzięki temu w Internecie dostępnych jest mnóstwo samouczków i poradników. Użytkownicy mogą sprawdzić fora dyskusyjne, aby łatwo znaleźć rozwiązanie dla swoich problemów.

WordPress jest bardzo łatwy w użyciu

WordPress jest wyposażony w łatwy w użyciu interfejs (panel administracyjny), w którym użytkownik może instalować nowe wtyczki, dodawać strony, wpisy blogowe, motywy, menu strony czy zarządzać biblioteką mediów.

Nie ma potrzeby korzystania z usług programistycznych przy każdej drobnej zmianie na stronie, ponieważ większość elementów w obrębie witryny możesz edytować samodzielnie. W agencji ad-site po zakończonej realizacji przeprowadzamy szkolenie stacjonarnie lub online z obsługi WordPress w zakresie edycji treści (podmiana tekstów oraz grafik) czy obsługi Woocommerce (w przypadku sklepu internetowego) oraz dosyłamy poradnik w formie wideo, który można odtworzyć w każdym momencie i odświeżyć sobie informację zdobyte w trakcie szkolenia.

WordPress obsługuje wielu użytkowników

Platforma ułatwia przypisywanie różnych ról dostępu dla wielu użytkowników w obrębie jednej witryny, dzięki czemu utrzymanie i zarządzanie WordPressem jest łatwe dla właścicieli firm.
Istnieje 5 rodzajów dostępów jakie można przydzielić poszczególnemu użytkownikowi w CMS WordPress. W kolejności hierarchii są to:

 • Administrator
 • Redaktor
 • Autor
 • Współtwórca
 • Subskrybent
 

Administratorzy mogą zmieniać ustawienia, dodawać lub usuwać wtyczki i użytkowników oraz dodawać, edytować lub usuwać treści. Autorzy zarządzają i publikują swoje posty, a subskrybenci są zasadniczo użytkownikami ze swoimi kontami.

Współtwórcy mogą dodawać, edytować lub usuwać posty, które utworzyli, ale nie mają dostępu do stron. Ta funkcja pozwala kilku użytkownikom efektywnie korzystać z witryny na WordPress, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze w firmie.

Z WordPress łatwo połączysz swoją strone z social media.

Obecność w mediach społecznościowych jest koniecznością w dzisiejszym świecie. Facebook, Instagram czy Tiktok są niesamowicie wpływowi (szczególnie dla młodszych odbiorców) i mogą sprawić, że znacznie więcej osób zauważy i wejdzie na Twoją witrynę.

Każda strona www oparta o CMS WordPress może uzyskać dostęp do wtyczek służących do integracji z kanałami społecznościowymi. Te wtyczki umożliwiają zrobienie praktycznie wszystkiego co potrzebujesz: od automatycznego przesyłania treści do mediów społecznościowych po udostępnianie oraz promowanie ich w Internecie. Niektóre narzędzia, które pomagają w działaniach w mediach społecznościowych Twojej firmy, to:

 • Social Media Share Buttons & Social Sharing Icons
 • Blog2Social: Auto Post i Scheduler
 • Easy Social Sharing

WordPress jest przyjazdy dla urządzeń mobilnych

Obecnie, gdy ponad 50% światowego ruchu internetowego pochodzi z urządzeń mobilnych, niezwykle ważne jest, aby Twoja witryna była dostosowana do telefonów oraz tabletów, czytelna i łatwa w obsłudze dla użytkowników (responsywna).

Z tego powodu wyszukiwarki korzystają również z renderowania zoptymalizowanego pod kątem urządzeń mobilnych. Oznacza to, że Twoja witryna jest oceniana przede wszystkim na podstawie wersji mobilnej przez algorytmy wyszukiwarki Google.

Jeśli wiec użyteczność (User Experience) Twojej strony internetowej w wersji mobilnej jest słaba, ocena witryny w oczach Google również spadnie, a co za tym idzie – pozycja w rankingu wyszukiwania na dane słowa kluczowe.

Dlatego też, jeśli chodzi o przyjazność strony dla urządzeń mobilnych (mobile first index), brane są pod uwagę zarówno wrażenia użytkownika, jak i techniczne elementy strony internetowej. WordPress doskonale zdaje sobie z tego sprawę i oferuje do wyboru rozwiązania przyjazne dla urządzeń mobilnych.

Sklep internetowy na WordPress dzięki Woocommerce

WordPress jest również konkurencyjny na arenie e-commerce. Umożliwiając połączenie Twojej strony www z Woocommerce, WordPress konkuruje z takimi systemami, jak Shopify, Magento i innymi systemami zarządzania treścią związanymi wyłącznie z e-commerce.

Jeśli chcesz prowadzić sklep internetowy, WordPress zasadniczo pozwala uzyskać wszystkie korzyści wymienione w tym artykule, a także korzyści płynące z prowadzenia sklepu e-commerce na swojej platformie.

Jakie produkty możesz sprzedawać za pośrednictwem WordPress + Woocommerce?
Dostępnych jest wiele opcji tj.:

 • Produkty cyfrowe (np. oprogramowanie, pliki do pobrania, e-booki)
 • Produkty fizyczne
 • Usługi
 • Rezerwacje (np. na spotkania lub cokolwiek innego, co można zarezerwować)
 • Subskrypcje
 • Produkty innych osób – jako partner (dropshipping, afiliacja)
 

Innymi słowy – na swojej stronie internetowej możesz zarabiać .

Zaryzykowalibyśmy nawet stwierdzenie, że WooCommerce pozwala sprzedawać wszystko, co może mieć przypisaną cenę. Co więcej, każdy może z niego korzystać (jeśli już udało Ci się uruchomić witrynę WordPress, będziesz mógł również obsługiwać WooCommerce).

Regularne, automatyczne aktualizacje

Ponieważ Internet ciągle się zmienia i ewoluuje, systemy CMS witryn muszą nadążyć za zmieniającym się środowiskiem i odpowiednio aktualizować swoje platformy. WordPress jest zawsze na topie i stale aktualizuje swoją platformę, aby być na bieżąco z postępem technologicznym i najlepszymi praktykami UX oraz SEO. Najlepsze w tym jest to, że aktualizacje są automatyczne, szybkie i wymagają tylko jednego kliknięcia.

WordPress jest przyjazny dla SEO

Tytuł SEO i opis meta to dwa główne czynniki rankingowe. Musisz je dodać do prawie każdego postu czy podstrony swojej witryny. Uwzględnienie w metadanych docelowego słowa kluczowego może znacznie poprawić Twoją pozycję w wyszukiwarce Google.

Pomagają również zwiększyć CTR, ponieważ są widoczne w wyszukiwarkach. Wystarczy zainstalować jedną z wielu darmowych wtyczek SEO dostępnych dla WordPress. Ten proces nie zajmuje więcej niż kilka minut. Następnie możesz użyć tej samej wtyczki do ustawienia parametrów każdej podstrony czy wpisu. Jeśli nie dodasz metadanych ręcznie, wtyczka taka jak Yoast SEO lub All in One SEO pobierze potrzebne informacje z tytułu lub pierwszych zdań w obrębie podstrony i dostosuje je automatycznie.

Warto wspomnieć, że obrazy są również cennym zasobem SEO i odgrywają ważną rolę w uatrakcyjnieniu treści witryny.

Z jednej strony dostarczają algorytmom Google ważnych informacji kontekstowych (wg. Moz jedna trzecia wszystkich wyszukań w Google ma miejsce w zakładce Google Grafika), z drugiej strony zoptymalizowane obrazy mogą przyspieszyć ładowanie strony, poprawić wrażenia użytkownika i zapewnić dodatkowe możliwości podskoczenia w rankingu (obecnie najbardziej porządanym formatem obrazów jest konwersja plików graficznych na Webp).

Google bardzo zależy na szybkości i jako taki uwzględnił szybkość witryny i strony jako parametr rankingowy . Ponadto szybkość strony internetowej jest bardzo ważna dla wygody użytkownika. Strony o krótszym czasie ładowania mają niższy współczynnik odrzuceń i wyższy, średni czas spędzony na stronie.

Aby upewnić się, że wszystko działa i ładuje się płynnie, możesz sprawdzić szybkość swojej witryny w Google PageSpeed Insights . Wynik PageSpeed obejmuje dane z raportów dotyczących dwóch podstawowych wskaźników szybkości: DOMContentLoaded (DCL) i First Contentful Paint (FCP), a także dane z raportu Chrome User Experience Report (CrUX). Pomagają one ocenić wydajność strony zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych oraz podpowiadają, jak ją ulepszyć.

WordPress to oprogramowanie typu open source

Oprogramowanie typu open source to oprogramowanie, którego kod źródłowy może być modyfikowany lub ulepszany przez każdego. Jako oprogramowanie typu open source WordPress jest codziennie ulepszany przez tysiące programistów na całym świecie.

To przyciągnęło programistów do tworzenia nowych funkcji dla tego CMS. Twórcy ci stworzyli masę nowych wtyczek, dzięki którym WordPress jest wygodniejszy i bardziej użyteczny każdego dnia. Jeśli jest funkcjonalność, której potrzebujesz dla swojej witryny, prawdopodobnie istnieje wtyczka w katalogu WordPress, która pozwoli ją zaimplementować.

Deweloperzy współpracują również z grafikami, aby tworzyć atrakcyjne motywy, a wiele z tych motywów jest dostępnych bezpłatnie lub po konkurencyjnych cenach.

WordPress jest bezpiecznym rozwiązaniem

Ponieważ jest to platforma open source, z której korzystają miliony ludzi, hakerzy zawsze szukają nowych sposobów jej włamania. Jednak dzięki dużej społeczności protokół bezpieczeństwa WordPressa jest jednym z najtrudniejszych do złamania. Decydując się na zbudowanie strony internetowej z WordPress, możesz mieć pewność, że Twoja witryna będzie bezpieczna i zabezpieczona przed wszelkim nieautoryzowanym dostępem, hakerami, cyberprzestępstwami itp. Możesz również postępować zgodnie z tymi praktykami bezpieczeństwa WordPress , aby Twoja witryna była odpowiednio zabezpieczona:

 • regularnie aktualizuj CMS WordPress do najnowszych wersji.
 • pamiętaj o aktualizowaniu wtyczek i motywów (nie zawsze warto aktualizować do najnowszych dostępnych wersji ponieważ momentami mogą one spowodować błędy. Przed aktualizacją upewnij się, że został wykonany backup strony).
 • zainstaluj antywirusa aby dodatkowo zwiększyć poziom zabezpieczenia strony www.
 • zainstaluj certyfikat SSL dla swojej domeny.
 • zabezpiecz kokpit WordPress silnym hasłem (duże i małe litery + cyfry + znaki specjalne).

Podsumowanie:

WordPress to bez wątpienia najlepszy CMS, na którym możesz zbudować swoją witrynę. Od licznych wtyczek i niekończących się motywów po zabezpieczenia, SEO i funkcje mediów społecznościowych, WordPress to CMS, w którym znajdziesz wszystkie funkcjonalności jakie powinna posiadać Twoja witryna.

Dlatego jeśli byłeś sceptyczny, mamy nadzieję, że ten wpis dostarczył Ci wystarczających powodów, aby korzystać z WordPressa podczas tworzenia Twojej następnej strony internetowej.

Zobacz więcej

CMS WordPress – porady

Czym jest responsywność strony internetowej ?

Spis treści Responsywność w kontekście stron internetowych odnosi się do zdolności witryny do automatycznego dostosowywania się do rozmiaru ekranu oraz orientacji urządzenia, z którego jest

Skontaktuj się z nami