adsite

Strona na WordPress – co dalej?

Ten artykuł zostanie poświęcony czynnością jakie wykonujemy dla naszych klientów po zakończeniu projektu strony internetowej opartej o system CMS WordPress. Podane zabiegi mają na celu podniesienie poziomu efektywności działania witryny, które można wykonać samemu.

  1. USUNIĘCIE NIEPOTRZEBNYCH ELEMENTÓW

 

Mamy tu na myśli wtyczki i motywy, które WordPressUSUNIĘCIE NIEPOTRZEBNYCH ELEMENTÓW ma domyślnie wgrane i udostępnione dla swoich użytkowników. W większości przypadków nie są one potrzebne i tylko zaśmiecają niepotrzebnie przestrzeń na dysku.

WSKAZÓWKA: Warto jeden domyślny motyw zostawić na serwerze w razie nieprzewidzanych komplikacji.

 

 

  1. INDEKSOWANIE STRONY W GOOGLE

 

 

To podstawa jeżeli chcemy żeby nasza strona była wyszukiwalna w internecie. W czasie budowy strony jest ona przed tym blokowana. Aby to zmienić należy przejść do panelu administratora > Ustawienia > Czytanie. Po przejściu na tą podstronę należy znaleźć opcję

” Proś wyszukiwarki o nieideksowanie tej witryny ”

i odznaczyć ten wariant.

  1. BACKUP STRONY INTERNETOWEJ

 

 

Kopia bezpieczeństwa strony jest bardzo istotna szczególnie w momencie ataku hakerskiego bądź utraty danych z serwera. WordPress oferuje cała game wtyczek, które mogą w tym pomóc. Osobiście korzystamy z wtyczki UpdraftPlus Backup

 

  1. DODATKOWA AUTORYZACJA W CZASIE LOGOWANIA

Jest to skuteczna forma zabezpieczająca dostęp do panelu administratora systemu CMS WordPress. Polega ona na tym, że oprócz standardowego loginu i hasła w czasie logowania należy podać informację weryfikacyjną np. kiedy powstała strona internetowa? Alternatywą może być standardowy token.

  1. CERTYFIKAT SSL

 

 

Jest to zabieg, który najbardziej przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa naszej strony w internecie. Szyfrowanie SSL umożliwia bezpieczny transfer danych między serwerem a przeglądarką w stopniu podobnym do zabezpieczeń spotkanych na stronach bankowych oraz rządowych. Jest to znaczne utrudnienie dla potencjalnych hakerów.

Aby podpiąć certyfikat SSL należy wykupić go w firmie zapewniającej hosting strony. Dodatkowym atutem posiadania tego szyfrowania jest jego wpływ na Twoją pozycję w Google.

  1. INSTALACJA WTYCZKI ALL IN ONE SEO PACK

Dzięki tej wtyczce będziemy mogli m.in.: odpowiednio ustawić tytuł i opis strony, który będzie wyświetlany w przeglądarce. Mocną stroną jest możliwość wygenerowania mapy XML, która pomoże robotom Google odpowiednio ocenić całą witrynę pod kątem wytycznych. Sama wtyczka posiada cała masę funkcjonalności o których należałoby napisać osoby artykuł. Polecamy jej instalacje i zapoznanie się na spokojnie ze wszystkimi jej możliwościami.

  1. REGULARNA AKTUALIZACJA STRONY WWW

Jak w przypadku każdego oprogramowania tak i w przypadku WordPress’a powinien on być systematycznie aktualizowany. Zmiany wychodzą często nawet dwa razy w miesiącu i pomagają one m.in. wzmocnić zabezpieczenia, usunąć błędy czy usprawnić działanie systemu.

Oprócz samego WordPress’a należy pamiętać także o zainstalowanych wtyczkach oraz motywach. Stare wersje tych plików mogą łatwo uleć atakom hakerskim.

Jeżeli chcesz mieć stronę na wordpressie sprawdź https://ad-site.pl/strona-www-wordpress/

Dodaj komentarz